Arch Linux kurulumdan sonra boş ekran

Onu yapamam başka internete bağlama yolu yokmu bu şeyin sinirimi bozdu cidden 2 3 saattir kurmaya calisiyorum bu seyi videolarda adamlar ne kadar da basit gosteriyordu ama onlarinkinden farkli hatalar aliyorum hep

Wi-Fi aygitinizin mevcut cekirdek icerisinde surucusu bulunmayabilir, yani bu yuzden sorun yasiyor olabilirsiniz. Kurulum yaparken internete baglanabiliyor muydunuz?

Ayrica linux-firmware paketini yuklemis miydiniz?

Bu oldu
Anlattim zaten? Videolu bir sekilde gostermemi mi bekliyorsunuz forum ortaminda anlamadim?

Yardim istemis ve cozum onerisi sundum ayrica ilk defa kullansin kullanmasin yazdiklarimi uygulamak zor bir sey degil.

Wi-Fi aygitinizin mevcut cekirdek icerisinde surucusu bulunmayabilir, yani bu yuzden sorun yasiyor olabilirsiniz. Kurulum yaparken internete baglanabiliyor muydunuz?

Ayrica linux-firmware paketini yuklemis miydiniz?
Evet baglanabiliyordum

Seninki gibi mi bakarmisin bi attim resmi

Dosya Ekleri

• IMG_20240307_222639.jpg
    192,3 KB · Görüntüleme: 12
Kod:
sudo ip link set wlan0 up

Bunu deneyiniz yönetici yetkisi istiyor. Şifrenizi isteyecektir
Tamam yaptim ama bişi olmadi hata da vermedi bağlandi mi şimdi sadece bunu yazdim diğer yazdiğin kod hata veriyor cannot create link... diye

Tamam yaptim ama bişi olmadi hata da vermedi bağlandi mi şimdi sadece bunu yazdim diğer yazdiğin kod hata veriyor cannot create link... diye
Neden iwctl komutu calismiyor peki onu cozersem baglanabilirim internete ama calismiyor iste waithing for İWD to start diyyor sadece

Sanirim arch linuxu silicem pişman oldum indirdiğime mint yükliyeceğim yapmalimiyim?

Son düzenleme:
Sorun yok şuanda wifi adaptörümüzü etkin hale getirdik

Kurulum sırasında NetworkManager paketini kurmuşmuydunuz? Kendiliğinden otomatik lurulcsk halde geliyor siz kurulum sırasında değişmediysenix

Mint veya pop_os! Yeni kullanıcıysanız daha kolay olacaktır çünkü Arch deneyim istemekte.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…