Arch Linux Xfce ses yok

Makaleler
9
Daha fazla  
Ses çalışmıyor arkadaşlar. Pipewire kurduğumu anımsıyorum. Bir şeyi yanlış mı yapmışım? Pipewire paket durumunu çıktılayayım:

1687786388909.png

Gerekirse PulseAudio da geçebilirim. Önceden böyle bir sorun yaşamamıştım. Ses gelsin de onun dışında sorun yok.

Ses çalışmıyor arkadaşlar. Pipewire kurduğumu anımsıyorum. Bir şeyi yanlış mı yapmışım? Pipewire paket durumunu çıktılayayım:

Eki Görüntüle 1837124

Gerekirse PulseAudio da geçebilirim. Önceden böyle bir sorun yaşamamıştım. Ses gelsin de onun dışında sorun yok.

Bu sayfaya gore mi yaptin?

LANG=C pactl info | grep "Server Name" Bu cikti veriyor mu?

Eki Görüntüle 1837124

Bash:
sudo pacman -S pipewire-pulse pipewire-audio pipewire-jack pipewire-alsa wireplumber

Paketleri kurduktan sonra sistemi yeniden başlatın.

Bu sayfaya gore mi yaptin?

LANG=C pactl info | grep "Server Name" Bu cikti veriyor mu?
Wiki kullanmadım meğersek Pipewire için konfigürasyon gerekiyormuş. Bende sonradan öğrendim. Çıktıya maalesef bakamayacağım abi çünkü mecburi PulseAudio geçtim. Üzgünüm.
Bash:
sudo pacman -S pipewire-pulse pipewire-audio pipewire-jack pipewire-alsa wireplumber

Paketleri kurduktan sonra sistemi yeniden başlatın.
Bunu denedim bu arada nedense olmadı ben de olur diye düşündüydüm.

Pipewire-pulse ve alsa paketini sadece kurmadım sanırım. Onunla bir alakası olabilir mi?

Son düzenleme:
Kurmalısınız. O yüzden yazdım paket isimlerini.

@erengore, konuya dönüş sağlayınız.
Banlıydım. PulseAudio kurup geçtim. Tekrar denersem sizin paketlerlr çalışırsa çözüldü işaretlerim. Acildi işim o yüzden PulseAudio kurdum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı