Çözüldü Arch Linux Zen Kernel BCM43142 yükleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

linuxzen

Hectopat
Makaleler
1
Yer
izmit
Daha fazla  
Arch kurdum. Normal Kernel'da kolayca kurabiliyordum ama Zen'de bir türlü kuramadım. Nasıl kurabilirim?

Çözüm
Olsun, ileride disaridan bir modul yuklemek istediginde aklinda bulunsun. Kullandigin kernel ve header paketi eslesmeli, linux-zen ve linux-zen-headers gibi. Normal kernel modulleri stok olmayan kernela kurulurken sorun olabiliyor. Bunun yerine dedigim gibi kendin bir PKGBUILD olusturmalisin, ya da DKMS kullanmalisin.
sudo pacman -S linux-headers base-devel
yay -S broadcom-wl

Son düzenleme:
Birincisi, hangi kerneli kullaniyorsan onun header paketini kurmalisin. Ikincisi, stok kernel paketi kullanmadigin icin, ya kernelina uygun modulu build etmelisin ya da DKMS paketini kurmalisin. broadcom-wl-dkms repoda gorunuyor.
Bayağı bir uğraşmıştım şuan normal kernele geçtim.

Olsun, ileride disaridan bir modul yuklemek istediginde aklinda bulunsun. Kullandigin kernel ve header paketi eslesmeli, linux-zen ve linux-zen-headers gibi. Normal kernel modulleri stok olmayan kernela kurulurken sorun olabiliyor. Bunun yerine dedigim gibi kendin bir PKGBUILD olusturmalisin, ya da DKMS kullanmalisin.

Çözüm

Geri
Yukarı