Arch Linux'ta NVIDIA driveri kullanılmıyor

LastEmperor

Decapat
Makaleler
2
Vanilla Arch indirdim. Zen kernel ve NVIDIA-dkms indirdim. Fakar NVIDIA driverlarimi kullanamiyorum, Optimus-Manager kullanayim dedim, hybridde FPS dusuk, NVIDIA'da da ekran Hz degerim dusuyor. Buyuk ihtimalle laptop kullanmamdan kaynakli. Switcheroo-Control deneyim dedim, onu da calistiramadim (evet GNOME kullanıyorum). Sabah 8'den beri ugrasiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz dağıtımı bilmiyorum. Benim desktop da 1660 Ti var. Sorunsuz yükleme yaptım. Diğer arkadaşların hybrid driver yükleme anlatımları vardı görmüştüm. İsterseniz GNU-Linux içindeki ilk kurulum sonrası yapılacaklar ve oyun ayarları topiclerini bir inceleyiniz.

NVIDIA driver sorununu sadece Garuda gamer KDE de yaşadım. Kendisi driver yükledikden sonra açılış ekranı "ınitial ramdrive loading" aşamasında kalıyor.

Vanilla Arch indirdim. Zen kernel ve NVIDIA-dkms indirdim. Fakar NVIDIA driverlarimi kullanamiyorum, Optimus-Manager kullanayim dedim, hybridde FPS dusuk, NVIDIA'da da ekran Hz degerim dusuyor. Buyuk ihtimalle laptop kullanmamdan kaynakli. Switcheroo-Control deneyim dedim, onu da calistiramadim (evet GNOME kullanıyorum). Sabah 8'den beri ugrasiyorum.
Uygulamaları nvidia ile calistirmayi denediniz mi? prime-run daha iyi olur cogu zaman.
sudo pacman -S nvidia-prime
prime-run <program>

Kod:
Optimus-Manager --Switch nviidia
modunu denedin mi? HZ değerini EDID ile ayarlayabilirsin.

Nvidia sürücüsünü kurduysan, Nvidia GPU kullanmak için ek bir işlem yapmana gerek yok. Şunlara benzer bir işlem yapman yeterli aslında. Çözüldü: Debian sid NVIDIA driver kurma

Zen kernel ve dkms paketi yerine, depodaki çekirdekle beraber nvidia paketini kullanman daha uygun olur. Böylece çekirdek güncellemelerinde nvidia sürücüsünün derlenmesini beklemene gerek kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı