Arch Linux Wine çalıştığı zaman sistemde sesler bozuluyor

TurtleCanUsePC

Hectopat
Daha fazla  
Ne zaman Wine çalışsa sistem kafayı yiyor. Ses bozulmaya başlıyor, ekran sürekli donuyor. CPU ve RAM kullanımı normal. Nasıl düzeltebilirim?

Ne zaman Wine çalışsa sistem kafayı yiyor. Ses bozulmaya başlıyor, ekran sürekli donuyor. CPU ve RAM kullanımı normal. Nasıl düzeltebilirim?

Bash:
sudo pacman -Ss wine

Yazıp Wine için gerekli olan paketleri kurdun mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirdim ama aynı. LoL'de oynanmıyor indirdim ama launch deyince Client açılıyor ve tabii ki deli gibi kasıyor. Play tuşuna basınca League of Legends yazısı geliyor ekrana sonrası yok.

Benim rehberimle kurulum yapınca açılması lazım hatta FPS düşme ve lag olmaması lazım hepsini kurduğuna emin misin?

Bir de protonu da kurman lazım. yine aynı şekilde Wine prefix, Winetricks bunları da kurman lazım.

NVIDIA ve Intel için hangi sürücüleri kurdun onları yazabilir misin?

Son düzenleme:
Benim rehberimle kurulum yapınca açılması lazım hatta FPS düşme ve lag olmaması lazım hepsini kurduğuna emin misin?

Bir de protonu da kurman lazım. Yine aynı şekilde Wine prefix, Winetricks bunları da kurman lazım.

NVIDIA ve Intel için hangi sürücüleri kurdun onları yazabilir misin?

Intel için driver kurmadım hocam. NVIDIA driver olarak.
Sudo pacman -s NVIDIA-dkms NVIDIA-settings NVIDIA-utils OpenCL-NVIDIA primus_vk Python-pycuda lib32-libvdpau lib32-NVIDIA-utils lib32-OpenCL-NVIDIA lib32-primus_vk

Bu komutu yazdım. Bir de LoL Client açılıyor ama siyah ekranda kalıyor.

Protonu Steam üzerinden yükledim. Wine prefix LoL'u yüklenirken yükledi kendisi. Winetricks'te yüklü.

Intel için driver kurmadım hocam. NVIDIA driver olarak.
Sudo pacman -s NVIDIA-dkms NVIDIA-settings NVIDIA-utils OpenCL-NVIDIA primus_vk Python-pycuda lib32-libvdpau lib32-NVIDIA-utils lib32-OpenCL-NVIDIA lib32-primus_vk

Bu komutu yazdım. Bir de LoL Client açılıyor ama siyah ekranda kalıyor.

Protonu Steam üzerinden yükledim. Wine prefix LoL'u yüklenirken yükledi kendisi. Winetricks'te yüklü.

Optimus-Manager açıkmı kullanıyor musun?

Geri
Yukarı