Arch Linux'ta SpoofDPI nasıl yapılır?

TosunPASA

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Konyaaltı
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
W11-Linux
Meslek
Emekli
Merhaba Arch Linux severler;

Base install (tercihen KDE) yapıp tüm blokajlardan ve Win11'in Performans'ın kurtulmak istiyorum.

W11 de "goodbyedpi X64" kullanıyorum. Artık nerede ise her an kullanır oldum. Çünkü dünden itibaren online film seyrettiğim sitelere bu programsız bile açamaz ve film/dizi'leri seyredemez oldum.
Bu program aktif iken şu sorunları da var; bazı yerli sitelere de giriş yapamıyorum. Dolayısı ile programı ihtiyaca göre açıp kapatıyorum MAALESEF.

Malum ISS'in blokajlarından kurtulmak istiyorum.

FreeVPN yüklemeyi ve bu tür hizmetleri ŞEFFAF olarak (istatistik tutmayan) hizmetler nedir ve nasıl kullanılır bilmiyorum.
YouTube'da anlatılan videolara baktım (Arco dahil) ama maalesef malum VPN ayar dosyalarını bulamadım sitelerinde.

1. soru olarak, malum firmamızın yapmış olduğu blokajlara takılmadan her türlü siteye aktif erişmek için nasıl bir yapılandırma yapmalıyım,
2. sorum da; Linux'de soopdpi işlemi sağlayan yazılımları kullanmak, mevcut 24MB olan internet hızımda bir azaltma oluşturur mu?

Yerli bir anlatımda Zapret'i easyinstall. sh ı ile clone'layarak yükledim default değerleri ile. Sonuç değişmedi. Erişim sağlamadı. GreenTunnel vs yükledim Pamac'dan ama GitHub'daki ekran görüntüsü vs gelmedi. Yani anlamadım anlatım ve ayarlarını.

Modem arayüzünde Free DNS'ler ekli olması sonucu değiştirmiyor. Bazen yabancı Linux anlatımı olan sitelere bile erişim sağlayamıyorum. Kaspersky'nin güvenlik sorunu belirtmesinden bahsetmiyorum. Site açılmayabiliyor. GoodBye'ı çalıştırınca girebiliyor. GB açıkken de bazı yerli /kamu sitelere erişim olmayabiliyor.

Acemi biri için adım adım, yerli/yabancı sitelere nasıl kolaylıkla ve anlık ihtiyaca göre değişim yapmadan erişim sağlayabilirim?

Ne hallere düştük.

Selam.

Geri
Yukarı