Archicad 18 Render RAM kullanımı

Hakan Toqcan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba,
Archicad 18'de cinereder ile render işlemi sırasında detayları full seviyeye çıkardığımda çok ufak bir projede bile 16 saatte renderın yarısını bile tamamlamıyor. Görev yöneticisini başlattığımda karşılaştığım durum ise vahim. Ben bu iş için 16.500 TL'ye bilgisayar topladım ve özellikleri aşağıdaki resimde mevcut (resimde olmadığı için yazıyım 512 GB Samsung Pro evo SSD üzerine kurdum sistemimi ve RAM'ler de 32 GB 3000 MHz DDR4 Team Marka Ram, Anakart Asus Rampage V Extreme). Ayrıca kullanılan RAM'i de resim olarak atıyorum. Ben bu RAM kullanımını nasıl yükselticem veya sadece cinerender için nasıl bir iyileştirme yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim...

ram.jpg
system.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Program hakkında bir bilgim yok, fakat render ayarlarını kontrol et. Bende bazen render alırken bazı ufak değişikliklerle 4-5 saatte aldığım Video render'ını 1 saate düşürebiliyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı