Arco Linux nasıl kurulur?

Kernelginar

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
19
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323
İşlemci: i5-10300H
Ekran kartı: GTX 1650
RAM: 8 GB 3200 MHz DDR4 Laptop
Dahili Depolama: Intel SSDPEKNU512GZ
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Arco Linux gördüm ve sanal makinede bir bakayım dedim. Her ne kadar çözünürlük falan sıkıntılı olsa da gayet hoş duruyordu.

Ben şimdi bilgisayarıma Dual boot olarak arco Linux kurmak istiyorum. Nasıl kurarım? Arco Linux b ISO dosyasını indirdim. Bundan önce endeavour OS kurdum ama güncellemeleri yaptıktan sonra boot olmuyordu. Bende silip arco Linux kuracağım.

Tam olarak kurulumu bulamadım. Ayrıca yeniden arco Linux indiriyorum sistem boot olduğunda bir yerde takılıyor ISO.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Leftwm olmasına takılmayın kurulumlar aynı. Sadece dual boot yapacağınız için disk bölümlendirmede dikkat etmeniz gerek.

Merhabalar. Arco Linux gördüm ve sanal makinede bir bakayım dedim. Her ne kadar çözünürlük falan sıkıntılı olsa da gayet hoş duruyordu.

Ben şimdi bilgisayarıma Dual boot olarak arco Linux kurmak istiyorum. Nasıl kurarım? Arco Linux b ISO dosyasını indirdim. Bundan önce endeavour OS kurdum ama güncellemeleri yaptıktan sonra boot olmuyordu. Bende silip arco Linux kuracağım.
Ayırdığınız alanı EXT4 olarak biçimlendirin. Birde 300 MB'lık Fat 32 EFI Sistem Bölümü açın. Farklı EFI diski söyleme sebebim Linuxu silerken çok daha kolay oluyor. Sonrasında normal şekilde kurun.

Ayırdığınız alanı ext4 olarak biçimlendirin. Bir de 300 MB'lık FAT32 EFI sistem bölümü açın. Farklı EFI diski söyleme sebebim Linux'u silerken çok daha kolay oluyor. Sonrasında normal şekilde kurun.

Şu an elimde i3 pencere yöneticisi olan arco Linux var. Sistem boot oluyor mu ona bakıp dediklerinizi yapacağım.
@Archley sistemi USB'den boot ettikten sonra normalde kuruluma başlamadan önce hani NVIDIA mı başka bir şey mi diye seçilen ekranda arka planda logo olmuyor. VirtualBox ile kurarken oluyor. i3 ve xmonad ile de denedim olmadı.

Son düzenleme:
Şu an elimde i3 pencere yöneticisi olan arco Linux var. Sistem boot oluyor mu ona bakıp dediklerinizi yapacağım.
@Archley sistemi USB'den boot ettikten sonra normalde kuruluma başlamadan önce hani NVIDIA mı başka bir şey mi diye seçilen ekranda arka planda logo olmuyor. VirtualBox ile kurarken oluyor. i3 ve xmonad ile de denedim olmadı.
Hocam önerim Archcraft denemeniz çok güzel görünüyor Openbox kullanıyor. Giriş yaparken istediğiniz masaüstü ortamından başlatabilirsiniz.

Hocam önerim archcraft denemeniz çok güzel görünüyor Openbox kullanıyor. Giriş yaparken istediğiniz masaüstü ortamından başlatabilirsiniz.

Bakayım. Ayrıca ekranda pencerelerin hareket ettirilmediği masaüstü ortamı mı oluyor pencere yöneticisi mi oluyor? Ben ekranda bir şey açtığım zaman yan yana gelmesini istiyorum.

Archcraft boot ettiğimde boot etmiyor.

Verdiği hatada belki de bu dosya UEFI desteklemiyordur diyor. @Archley

Yeni konular

Geri
Yukarı