Arctic Freezer 34 eSports Duo alınır mı?

Alınmaz. Bence kule tipi soğutucu almak mantıklı değil. Bence hem tipsiz oluyor hem de verimsiz. Stok soğutucuyu kullanmaya devam edin, frekans kısın.
  1. 2600 ile sıvı soğutma mı kullansın?
  2. Diyelim kullanacak, parasını sen veriyorsun o halde?
  3. Verimsiz yazmışsın da ne verimsizliği? Sıvı soğutma olmayan her hava soğutma verimsiz mi? İşlemciye göre verimi değişir. Tabii piyasada NH-D15 gibi her işlemcide kullanabileceğin hava soğutmalar da mevcut ama fiyatları sıvı soğutmayla yarışıyor o ayrı mesele. Gidip de 5950X'e bu hava soğutmayı takarsan tabii verimsiz olur.
  4. 2600 ile 2060 ucu ucuna bir ikiliyken bir de üstüne frekans kısıp darboğaza göz mü kırpsın? Ucuz bir ürünle hem OC yapabilecek hem de mutlu olabileceği sıcaklıkları görmek varken frekans kıs önerisi vermek hayatımda gördüğüm en saçma tavsiye. Yorumunu okurken kriz geçirdim resmen.

1. 2600 ile sıvı soğutma mı kullansın?
  2. Diyelim kullanacak, parasını sen veriyorsun o halde?
  3. Verimsiz yazmışsın da ne verimsizliği? Sıvı soğutma olmayan her hava soğutma verimsiz mi? İşlemciye göre verimi değişir. Tabii piyasada NH-D15 gibi her işlemcide kullanabileceğin hava soğutmalar da mevcut ama fiyatları sıvı soğutmayla yarışıyor o ayrı mesele. Gidip de 5950X'e bu hava soğutmayı takarsan tabii verimsiz olur.
  4. 2600 ile 2060 ucu ucuna bir ikiliyken bir de üstüne frekans kısıp darboğaza göz mü kırpsın? Ucuz bir ürünle hem OC yapabilecek hem de mutlu olabileceği sıcaklıkları görmek varken frekans kıs önerisi vermek hayatımda gördüğüm en saçma tavsiye. Yorumunu okurken kriz geçirdim resmen.
İşlemcinin 2600 olduğunu okumamışım. Stock kullanılmalı bence. Frekans değil voltaj yazacaktım çok pardon ya. Aynı güç alınıyor, mavi ekran yemedikçe sorun yok. 😅 2600 değerli bir işlemci olmadığından masraf yapmaya değmez bence.

@TLPA şu anda alacak gücüm yok, olanı korumaya çalışıyorum. PUBG'de 60 dereceleri görüyor.
Battlefield 2042 Screenshot 2021.11.13 - 00.10.07.67.png

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS Screenshot 2021.12.14 - 16.35.37.52.png
The Witcher 3 Screenshot 2020.12.10 - 00.53.35.38.png
Battlefield V Screenshot 2021.08.14 - 18.28.31.74.png

@TLPA olmazsa iade ederim bir şey olmaz. Ama artık R5 2600 yeni çıkan oyunlarda yetersiz kalmaya başladı. O yüzden overclock yapmam lazım. Ayrıca bu soğutucuyu geleceğe yönelik de aldım. Belki mezun olduktan sonra iş bulursam 5600X alıp kullanmaya devam ederim.
Soğutucu almak yerine ikinci el olarak 2600 'ü satıp ikinci el 3600 alsan nasıl olur peki? Stock soğutucu, voltajı düşürünce serin çalıştırıyor. Kasanın havalandırması iyi ise ona bile gerek yok neredeyse. Piyasayı bilmeyerek yapıyorum tabi bu yorumu ancak bir soğutucu parası falan vardır sanırım.

@TLPA 2600'ü 1000₺'ye satsam yine 500₺ falan koymam gerekecek. Ayrıca kullananın nasıl kullandığını bilemem. Onun yerine soğutucu aldim olmazsa iade ederim.
İşlemci bu yani, ne kadar hor kullanılabilir ki? En zor bozulan parça. Alırken sahibinin tipine bir bak bu adam overclock gibi işlemlere kafa yorar mı diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı