Arctic Liquid Freezer II 360 alınır mı?

Hadi geçmiş olsun sorunsuz sıkıntısız elinize tekrar ulaşır inşallah.

Ayrıca Freezer 34 e-Sports Duo hava soğutmamda LGA 1200 pinliydi 2 sene önce almıştım. Arctic globale yazdım LGA1700 kiti ücretsiz Almanya fabrikasından yolluyorlar 😃 ürün varsa kiti yoksa faturayla yazmak yeterli. Yedek fan olarak tutacağım onu da.

Hadi geçmiş olsun sorunsuz sıkıntısız elinize tekrar ulaşır inşallah.

Güncelleme- henüz bağlamadım ama teknik servisleri çok özensiz. Radyatöre 4 kenarından uzun vida takarak zarar vermişler. Taktıkları 4 vidayı da kutunun içine fırlatmışlar bu yüzden radyatör kılcalları yamulmuş. Sokaktan geçenle çalışıyorlar zorunda kalmadıkça Arctic önermiyorum. Global garantiye güvenip alınmalı Teknobiyotik işi sallantılı güvenimi kırdılar. Daha önce de radyatör vb yolladım garantiye ilk kez böyle bir olayla karşılaştım.

Son düzenleme:
Ayrıca Freezer 34 e-Sports Duo hava soğutmamda LGA 1200 pinliydi 2 sene önce almıştım. Arctic globale yazdım LGA1700 kiti ücretsiz Almanya fabrikasından yolluyorlar 😃 ürün varsa kiti yoksa faturayla yazmak yeterli. Yedek fan olarak tutacağım onu da.

Güncelleme- henüz bağlamadım ama teknik servisleri çok özensiz. Radyatöre 4 kenarından uzun vida takarak zarar vermişler. Taktıkları 4 vidayı da kutunun içine fırlatmışlar bu yüzden radyatör kılcalları yamulmuş. Sokaktan geçenle çalışıyorlar zorunda kalmadıkça Arctic önermiyorum. Global garantiye güvenip alınmalı Teknobiyotik işi sallantılı güvenimi kırdılar. Daha önce de radyatör vb yolladım garantiye ilk kez böyle bir olayla karşılaştım.
Çok geçmiş olsun. Önceki mesajlarımda belirtmiştim. Teknobiyotik servis konusunda standart bir müşteri deneyimi yaşatamıyor. Benim çok sıkıntılı bir anakart servis sürecim oldu. En sonunda bana tamamen yeni bir anakart verdiler de sorunum öyle düzelmişti.

Herkese merhaba. Gelelim konuyu açan arkadaşımın sorusuna. Ki muhtemelen soğutucusunu aldı ve kullanıyor. Ama eğer pc kullanırken öyle renkli ışıklar falan seviyorsanız kesinlikle rgb alın. Sonra benim fanların neden ışıksız diye üzülmeyin.

Konunun üzerinden zaman geçmiş ancak yine de insanlar halen web tarayıcı üzerinden arama yaptığında burası çıktığından cevap verme ihtiyacı hissettim. Kendim Arctic LF360 kullanıcısıyım. Artılarına gelecek olursak;
1- Yeni üretim olan ürünlerin kalite kontrol standartlarına göre eski sorunları taşımadığını görürsünüz. Hem Arctic markasının kendi sitesinde hem de ülkemizdeki satıcısı olan teknobiyotikte incelerseniz görürsünüz.
2- Fanları oldukça sessiz ve soğutma performansı üst düzeyde olan bir donanıma sahip. Zaten 2022 yılının en iyi soğutucusu seçilmiş bir ürün.
3- Pompa kısmında yer alan harici bir 4 cm lik fan ile işlemci etrafında biriken sıcak havayı dağıtması ile ekstra serinleme sağlıyor.
4- Pompaya giden hortumlar pompanın yan tarafında değil doğrudan dik bir şekilde üstünde yer aldığından montajı kolay ve güzel.
5- İçinden çok sayıda anakart modeli için uyumluluk braketi çıkmakta AM5 anakartlar içinse montajı 1 dk da bitiyor. Pompayı koy vidaları sık bitti.
6- MX5 macun ile geliyor. Kalitesi tartışılmaz bir macun zaten. Bir arkadaş macunu kötü demiş özellikle yazayım dedim.
7- Tüm fanlar ve pompayı tek bir kablo ile bağlıyorsunuz. Kablo karmaşası yok.

Dezavantajları ise;
1- Radyatörü çok kalın her kasaya sığmaz. Kasanızın üst kısmına takacaksanız anakart ile tavan arasında en az 8 cm boşluk olmalı ki sağlıklı olsun.
2- Diğer bazı markalar gibi kendi yazılımı yok. Varsa da ben bilmiyorum. Sitelerinde bulamamıştım.
3- Türkiye distribütörleri Teknobiyotik markası. Haricinde servisi yok. Sorun yaşarsanız oraya gönderiyorsunuz. Çok memnunda kalabilirsiniz paranızla rezilde olabilirsiniz. Standart bir müşteri deneyimi yaşatma konusunda başarısızlar.
Teşekkürler.

Ben aldım burada söylenenin aksine takması çok zor uyarayım. Her anakarta da uymuyor benim anakart üzerinde kapasitörleri sıkıştırarak ancak takabildim.

Fanları gayet sessiz çalışıyor, soğutmasından da memnunum. MX5 macun bana biraz fazla yoğun geldi ama performans olarak bir sorun görmedim.

Takma kısmını atlattıktan sonrası için kesinlikle parasını hakkediyor diyebilirim. Uzun kullanımda ve servis konusunda bir bilgim yok. Kısa dönemde gayet memnun kaldım. Umarım sorunsuz bir şekilde yıllarca çalışır.

Ben aldım burada söylenenin aksine takması çok zor uyarayım. Her anakarta da uymuyor benim anakart üzerinde kapasitörleri sıkıştırarak ancak takabildim.

Fanları gayet sessiz çalışıyor, soğutmasından da memnunum. MX5 macun bana biraz fazla yoğun geldi ama performans olarak bir sorun görmedim.

Takma kısmını atlattıktan sonrası için kesinlikle parasını hakkediyor diyebilirim. Uzun kullanımda ve servis konusunda bir bilgim yok. Kısa dönemde gayet memnun kaldım. Umarım sorunsuz bir şekilde yıllarca çalışır.

Servis ilgili. Takması çok zor değil eğer kasada yer varsa. Sessiz parasını hak ediyor. Diğer sıvı soğutmaları söküp takmak 1 gün alıyorsa eğer yer varsa montaj 2 dakika Hazır geliyor ürün. Tak kullan. Diğerlerinde fanı ayarla yok o yok bu uğraştırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı