Arctic MX-4 2019 Termal Macun Değişimi Sonrası Isı Artışı

@Kaslan Şuan hava 32 derece. Dediğim gibi yükte 80'i geçmeyen aynı özellikli laptopu görünce ve bende yükte 90 dereceyi görünce şaşırdım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oda sıcaklığı büyük etken. Oda sıcaklığının 1 derecelik artışı gözlemlerime göre sistemde +2 derece olarak yansıyor. Kişi mart ayında atmış videoyu. Ortalama oda sıcaklığını 25 varsaydığımızda Sizin de odanız sanıyorum 30 derecedir otomatik olarak +10 derece yansır. Ayrıca Laptoplar yüksek ısılarda çalışır. Masaüstünde ki sıcaklıklara ulaşması zor dert etmeyin.

Laptopta fazla sürmemeniz lazım masaüstülerinde fazla sürülse de laptoplarda baya ince sürmeniz gerekmekte ben aşırı az sürüyordum ki taşmasın diye ondan olabilir.

@Msevket44 Hocam bir daha sürdüm ama biraz taştı sorun olur mu? Boşta 60 dereceden 55'e düştü. Yükte 90'ı geçmedi.

@Msevket44 Hocam bir daha sürdüm ama biraz taştı sorun olur mu? Boşta 60 dereceden 55'e düştü. Yükte 90'ı geçmedi.
Sorun olmaz ama laptoplarda fazla sürmenin hiç anlamı yok bir dahakine ileride bana kalırsa çok az sürün daha iyi olur bana kalırsa.

Zaten bu buna yetmez daha fazla süreyim ki uzun süre değiştirmeye gerek duymayayım diyerekten macun boca ediliyor. Halbuki soğutucu bloğu üstüne taktığında taşmayacak şekilde kullanmak ve bloğu macun dağılmış mı diye kontrol edercesine geri çıkarmamak gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…