Çözüldü Arctis 3 kulaklık mikrofonu bilgisayarda çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tanerdkl

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
SteelSeries Arctis 3 kulaklık kullanıyordum gün içerisinde kullanırken bir anda mikrofondan ses gitmemeye başladı fakat kulaklıktan ses geliyordu, bu problem üzerine büyük çaplı araştırma yaptım hiçbir çözüme ulaşamadım. Mikrofon ihtiyacımı karşılayabilmek için eski kullandığım Rampage USB mikrofonu bilgisayarıma taktım ve çalıştı. Fakat kendi isteğim üzerine kulaklığımı yenilemek için Logitech G432 kulaklık aldım. Fakat bu kulaklığında mikrofonu çalışmıyor. Aldığım yerde kulaklığı denemiştim orada çalıştı fakat benim bilgisayarımda çalışmıyor. Yeni aldığım kulaklığı hem USB hem de Jack'lı denememe rağmen hiçbir şekilde mikrofonum sesimi almıyor. Tüm ayarları yaptım, bilgisayarım kulaklığımı ve mikrofonumu görüyor yani aktif olarak gözüküyor fakat sesim karşıya bir türlü iletilmiyor. BIOS ayarlarımı güncelledim Realtek ses driveri kurdum yine aynı. Bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Tek jack girişinden olabilir.
Nasıl yani? anlamadım. Eski kulaklığım (Arctis3) çift jacklıydı hem kulaklık hemde mikrofon jakı vardı. Normal bir şekilde çalışırken bir anda mikrofondan ses gitmemeye başladı. Eski kulaklığımında mikrofonunda ses yok fakat kulaklıktan ses alıyorum. Yeni kulaklık aldım (g432) fakat yine aynı şekilde jack'lı taktığımda da, kulaklığın kutusunun içinden çıkan usb'li ses kartıyla da bağladığımda mikrofonumdan ses gitmiyor. Harici (sadece usb girişli) taktığımda ise sorunsuz çalışıyor

Son düzenleme:
Nasıl yani? anlamadım. Eski kulaklığım (Arctis3) çift jacklıydı hem kulaklık hemde mikrofon jakı vardı. Normal bir şekilde çalışırken bir anda mikrofondan ses girmemeye başladı. Eski kulaklığımında mikrofonunda ses yok fakat kulaklıktan ses alıyorum. Yeni kulaklık aldım (g432) fakat yine aynı şekilde jack'lı taktığımda da, kulaklığın kutusunun içinden çıkan usb'li ses kartıyla da bağladığımda mikrofonumdan ses gitmiyor. Harici (sadece usb girişli) taktığımda ise sorunsuz çalışıyor
Jack'ı nereye takıyorsanız o giriş bozulmuş olabilir, başka bir girişten deneyin.

Bende de öyle oluyor, çevirici uzatma kablosunu çıkarıp takınca düzeliyor. (Arctis 1) Bazen temassızlık olabiliyor.
Teşekkür ederim yanıtın için. Denedim fakat çözüme ulaşamadım yeni kulaklığımda da (G432) aynı sorun var.
Jack'ı nereye takıyorsanız o giriş bozulmuş olabilir, başka bir girişten deneyin
Masaüstü bilgisayar kullanmaktayım. Ön girişler de dahil olmak üzere tüm girişlerde denedim fakat sonuç aynı.
Arkadaşlar bahsettiğim sorunu format atarak çözdüm. Teşekkürler

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı