Arctis 3 ses gelmiyor

Rhulkinator

Kilopat
Daha fazla  
Bir kaç gün önce Hepsiburada'dan aldığım Arctis 3 kulaklık bugün elime ulaştı, paketleme kutu vs. hiçbir sıkıntı yoktu fakat ilk kez bilgisayara bağladığımda hiçbir ses alamadım. Steelseries Engine 3 yazılımını indirdim ürünü aktifleştirdim Engine 3 içinden Arctis 3'ün yazılımını da indirdim ama yine herhangi bir ses gelmedi. Aygıt Yöneticisi kısmında "Realtek High Definition Audio" sürücüsünü kaldırdım, asus anakart'ın sitesinden anakart modeline uygun güncel Realtek sürücüsünü de indirdim. Bu arada Aygıt yöneticisinde artık "Realtek High Definition Audio" yerine "Realtek(R) Audio" yazıyor. Saatin yanındaki "Realtek Hd Audio Yöneticisi" simgesi de kayboldu onun yerine başlat menüsüne Realtek Audio Console diye bir program gelmiş. Kulaklığı taktığımda ses aygıtlarında Hoparlör + SSE3 (Realtek(R) audio) yazıyor.

Kulaklığın içinden çıkan ek kablolarla tek jak haline dönüştürüp akıllı telefonlarda da denedim fakat yine kulaklıktan ses gelmiyor. Kulaklığın üzerindeki ses açma kapama tuşunu da kontrol ettim sonuç yine aynı. Cep telefonlarında çalışmaması kulaklığın üretim hatası olduğunu aklıma getirdi ama kutuda jelatin ve açılmadığına dair şeffaf mührü de duruyordu kontrol edilmiştir diye düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonda bile ses gelmiyor ise ürün hatalı veya bozuk olabilir, iade edin veya değişim talebinde bulunun.

3.5mm jak girişli evdeki bütün cihazları denedim ürünün bozuk olduğundan maalesef artık eminim. Hepsiburada'ya değişim talep etmek istiyorum sitesinde süreçlerini bulamadım ayıplı ürün hakkında. Daha önce tebrübesi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim. Ürünün satıcısı Hepsiburada.

Müşteri hizmetlerinizi ararsanız daha sıkıntısız şekilde işlem yaparsınız. Size kod verecekler o kod ile kargoya verip ürünü gönderiyorsunuz ardından gerekli aşamaları onlar hallediyor.

1 yıl önce böyleydi, şuan nedir bilemem.

@Ulunay Hocam müşteri hizmetleriyle görüştüm, değişim için yetkili servise gitmem gerektiği oradan alınacak belgeyle Hepsiburada'ya başvurmam gerektiği söylendi. Sonuçları göreceğiz bakalım. Teşekkürler yardımın için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı