Ardiuno Nano GND Hattına Birden Fazla Pin

manrotten

Kilopat
Daha fazla  
Ardiuno Nano ile 2 Servo motor 1 IR alıcı çalıştırmak istiyorum. Besleme ve sadece 2 adet GND olmasından dolayı sıkıntı çekiyorum.

393092

Biraz önce buna benzer bir devre kurdum, tek farkı 2 tane güç vardı 8v-8v ayrı besliyordum servoları fakat 2 gücünde GND'lerini aynı yere bağladım, en son Ardiuno'ya ve servo motorların birisi yandı.

Şemada kini deneyemedim çünkü elimde MG966R servo var tanesi 40 TL yakmak beni zora sokacak.

2 Servo 1 IR alıcı bağlamam gerek fakat Toprak sadece 2 adet var Ardiuno besleme ile toplam 4 adet GND'ye ihtiyacım var nasıl bir yol izleyebilirim 2 GND'yi aralarında nasıl paylaşabilirim? Yer olmadığı için nano boyutta kullanmam gerekiyor.

Özet-------
IR alıcı 1 tane GND bağlantısı istiyor.
2 servo 2 tane GND bağlantısı istiyor.
nanoyu çalıştırmak için 1 GND bağlantısı istiyor.

Nano da sadece 2 adet GND var nasıl bir bağlantı yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba servo motorların datasheetini incelemenizi öneririm.Sorununuz GND bağlantısından değil servolara fazla akım gitmesinden dolayı oluyor olabilir.Servolarınızı arduino üzerinden besleme yaparak denemenizi öneririm sıkıntınız yüksek ihtimalle çözülecektir.Çünkü harici bataryadan sağladığınız 8v gerilim servonuz için çalışma aralığında olmayabilir.Dediğim gibi datasheeti incelemelisiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı