Arduino Buton Programlama

BİGB@NG

Kilopat
Arduino ve buton ile 3 farklı step motor kontrolü yapacağım. Fakat butonu ne şekilde programlayacığımı bilmiyorum. Yapmak istediğim butona bir kere basınca döngü başlasın ve bitsin. Fakat ben tekrar basana kadar bir daha başlamasın. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ben de anlamadım. Kendimce yazmıştım bir kod fakat onda basıyorum döngü bitiyor. Aradan 7-8 saniye geçince tekrar başlıyordu. Benim hatamdı muhtemelen fakat tam bir örnek bulabilirsem iyi olur. Yalnızca buton için gerekli olan kodları verebilirseniz sevinirim.

Yazacağım bir şey yok ki ne diyeceğimi bilemedim. Arduino Projeleri | Arduino Türkiye Bence ihtiyacın olan şey bu. Bir projeyi seç ve orada ne olduğunu detaylıca anlatıyor. Kodlarını indir ve oku. Ne nasıl olmuş, hangi metot kullanılmış bak. Ondan sonra kafanda yapı oturur. Arduino kitabın var değil mi ? Yoksa alman iyi olur.

Ben de anlamadım. Kendimce yazmıştım bir kod fakat onda basıyorum döngü bitiyor. Aradan 7-8 saniye geçince tekrar başlıyordu. Benim hatamdı muhtemelen fakat tam bir örnek bulabilirsem iyi olur. Yalnızca buton için gerekli olan kodları verebilirseniz sevinirim.

Döngüyü buton şartlı döngü yapar ve sonuna bekleme koyarsanız döngü butona basıldığında çalışır ve döngü sonunda buton kontrolü yapılır. Kontrol sonunda butona hala basılı ise döngü tekrar başlar, değilse durur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı