Arduino CH340 sürücüsü kurulmasına rağmen görünmüyor

UmutTime

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Şimdi ben Arduino için gereken CH340 driverini yani sürücüsünü yükledim. Hatta kurdum da ama aygıt yöneticisine gelmiyor yani gözükmüyor ve Arduino IDE de bunu algılamıyor.
Ben kurarken bunu kullandım:

technopat 1.png

Ben Windows 7 Ultimate kullanıyorum 64 Bit.
Daha sonra INSTALL'e bastıktan sonra bu görüntüyü alıyorum ama aygıt yöneticisine gelmiyor:

technopat 1.png

technopat 1.png

Daha sonra ise aygıt yöneticisinde CH340 sürücüsü yüklenmemiş ve Arduino'yu hala Unknown Device diye tanımlamaya devam ediyor ve UNINSTALL deyince de şöyle oluyor:

1705960169438.png

No device is found diyor.

5 saattir çözümünü araştırıyorum internette bulamadım, yardım edebilir misiniz? (Arduino da problem yok)

Dosya Ekleri

• technopat 1.png
    technopat 1.png
    132 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam. Şimdi ben Arduino için gereken CH340 driverini yani sürücüsünü yükledim. Hatta kurdum da ama aygıt yöneticisine gelmiyor yani gözükmüyor ve Arduino IDE de bunu algılamıyor.
Ben kurarken bunu kullandım:

Eki Görüntüle 2093505

Ben Windows 7 Ultimate kullanıyorum 64 Bit.
Daha sonra INSTALL'e bastıktan sonra bu görüntüyü alıyorum ama aygıt yöneticisine gelmiyor:

Eki Görüntüle 2093507

Eki Görüntüle 2093510

Daha sonra ise aygıt yöneticisinde CH340 sürücüsü yüklenmemiş ve Arduino'yu hala Unknown Device diye tanımlamaya devam ediyor ve UNINSTALL deyince de şöyle oluyor:

Eki Görüntüle 2093513

No device is found diyor.

5 saattir çözümünü araştırıyorum internette bulamadım, yardım edebilir misiniz? (Arduino da problem yok)
Arduino IDE yeni sürümlerinde Windows 7 desteklemiyor olabilir, başka türlü neden olur bilemiyorum.

Geri
Yukarı