Çözüldü Arduino da derlerken "println' was not declared in this scope" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ploveny

Decapat
Daha fazla  
Arduino da derlerken "'println' was not declared in this scope" hatasını alıyorum yardımcı olabilecek var mı ? Muhtemelen çok basit bir hata yapıyorum.

C++:
void setup() {
  Serial.begin(9600);
}

void loop() {
  for (int x = 1; x < 1500; x = x * 1.5){
  println(x);
}
}

Çözüm
Serial.println(x); şeklinde dener misiniz? Bu arada bir integer'ı 1,5 ile çarpmak pek de mantıklı değil.
Serial.println(x); şeklinde dener misiniz? Bu arada bir integer'ı 1,5 ile çarpmak pek de mantıklı değil.
1.5 ile çarmayacağım ya o internetten bulduğum hali ile attığım için öyle oldu teşekkür ederim deneyeceğim.
Kod çalıştı teşekkür ederim. Bunun bana 1 den 1500 e kadar 50 şer artarak olan şeklini atabilir misiniz ben şuan denedim ama her seferinde sıfırlanıyor tekrar başa dönüp döngüye giriyor.
C:
void setup()
{
  Serial.begin(9600);
}

void loop()
{
  for (int x = 0; x < 1500; x = x + 50)
  {
  Serial.println(x);
  }
}

Son düzenleme:
Arduino ile alakalıdır. Ben Arduino bilmiyorum. Ama asıl döngünün adının loop olmasının sebebi vardır. İnternette exit(0); ile çıkın demişler. Direkt return; yazsan da işe yarar diye düşünüyorum. Loop fonksiyonunu çağırdığı söylenen kodu gördüm. Return işe yaramaz. Daha doğrusu return ettikten sonra tekrar çağrılır.

Teşekkürler. konu kilitlenebilir.
Arduino ile alakalıdır. Ben Arduino bilmiyorum. Ama asıl döngünün adının loop olmasının sebebi vardır. İnternette exit(0); ile çıkın demişler. Direkt return; yazsan da işe yarar diye düşünüyorum. Loop fonksiyonunu çağırdığı söylenen kodu gördüm. Return işe yaramaz. Daha doğrusu return ettikten sonra tekrar çağrılır.

Geri
Yukarı