Arduino içerisindeki kodlar nasıl düzenlenir?

ismail42060

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Arkadaşlar kendi yaptığım (DIY) 3D yazının Arduino sunun içendeki kodlarla değişiklik yamam gerekiyor. Arduino'yu bilmiyorum hayatım da sadece bu iş için kullandım, zaten yazıcım 1 senedir çalışmadan yatıyordu uğraşacak vaktim yoktu. Bilgisayara format atınca Arduino'nun programını yeniden kurmam gerekti. Çok anlayamayınca nasıl yaptığımı unuttum şimdi de bulamıyorum. Klon Arduinolar için olan driverı yükledim hangi porta takılı olduğunu ve işlemcisini seçtim ama kodlar karşıma direkt çıkmıyor. Ne yapmam gerekiyor? Eskiden direkt çıkıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
AVR Assembly biliyorsan Arduino'nun içindeki binary'i dump edip AVR Assembly olarak disassembler aracılığıyla disassemble edebilirsin. O da tam derlenebilir bir karşılığı olmaz kodun çok yüksek ihtimalle, sana kodun ne yaptığıyla alakalı fikir verecek kadar disassemble edebilir.

AVR Assembly biliyorsan Arduino'nun içindeki Binary'i dump edip AVR Assembly olarak disassembler aracılığıyla disassemble edebilirsin. O da tam derlenebilir bir karşılığı olmaz kodun çok yüksek ihtimalle, sana kodun ne yaptığıyla alakalı fikir verecek kadar disassemble edebilir.

Hocam Arduino hakkında neredeyse hiçbir bilgim olmadığı için hiçbir şey anlamadım ama dediklerinizi araştırınca illaki anlarım. Asıl sorunum daha önce hazır dosyayı yüklemiştim yanlış hatırlamıyorsam her bilgisayara bağladığımda dosya hazır olarak açılıyor diye hatırlıyorum yanlış olabilir elimde zaten halihazırda orijinal dosyası mevcut ama step motor vs başka ayarlarda yapığım için ellenmemiş dosyası yeniden yüklemek istemiyorum dediklerinize bakacağım belki ne demek isteğimi anlatmışımdır ilk başta.

Geri
Yukarı