Arduino ile 20 metrelik şerit LED yakmak

EMRAH ŞAFAK:)))

Hectopat
Yer
ANKARA/KEÇİÖREN
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 2600
msı gaming z rtx 2060
msi b450 pro-vdh-plus
corsair 3000mghz 2x8 gb ram
Thermaltake V200 TG kasa
480 gb toshıba sdd
1 tb hdd seagete barracuda
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar ,elimde bir adet Arduino kartı var. Pek bir bilgim yok açıkçası fakat yeni yeni öğrenmeye başlıyorum. Odama 20 metre RGB şerit LED alıp tavana bulut gibi kaplamak istiyorum. Pamukla vs yapanlar var. İnternette gördüğümde çok hoşuma gitti. Şimdi ilk sorum ben bu 20 metre RGB LED'i alırsam parçalara bölmeden sese duyarlı şekilde yapabilir miyim Arduino sayesinde? Arduino'nun tek başına besleyebileceğini sanmıyorum fakat LED'lerin enerjisini normal setten gelen trafo ile yapıp, sonra ses ayarını vs Arduino'dan yapabilir miyim? İnternette bu kadar uzun LED'ler ile yapan biri bulamadım emin olamıyorum, en iyisi buradan yardım almak gibi duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, elimde bir adet Arduino kartı var. Pek bir bilgim yok açıkçası fakat yeni yeni öğrenmeye başlıyorum. Odama 20 metre RGB şerit LED alıp tavana bulut gibi kaplamak istiyorum. Pamukla vs yapanlar var. İnternette gördüğümde çok hoşuma gitti. Şimdi ilk sorum ben bu 20 metre RGB LED'i alırsam parçalara bölmeden sese duyarlı şekilde yapabilir miyim Arduino sayesinde? Arduino'nun tek başına besleyebileceğini sanmıyorum fakat LED'lerin enerjisini normal setten gelen trafo ile yapıp, sonra ses ayarını vs Arduino'dan yapabilir miyim? İnternette bu kadar uzun LED'ler ile yapan biri bulamadım emin olamıyorum, en iyisi buradan yardım almak gibi duruyor.

Beslemeyi kart üzerinden vermediğin sürece yapabilirsin.

Beslemeyi kart üzerinden vermediğin sürece yapabilirsin.
teşekkür ederim
Arada anahtarlama elemanı olarak mosfet kullanabilirsiniz. Parlaklık ayarı için ise Arduinonun PWM çıkışlarından yararlanabilirsiniz.
çok teşekkürler çok bir bilgim olmadığı için acaba referans alabileceğim bir link paylaşır mısınız ? Kodlamalar vs açısından .

Geri
Yukarı