Arduino ile elektronik piyanoyu modifiye etmek

The User 0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Laptop 15-da1083nt
Intel Core i5-8265U @ 1.60GHz
Intel UHD Graphics 620
NVidia GeForce MX130
WD NVMe 480GB
A-Data 8GB CL17 2400MHz
HP 22es 1080p 60Hz
HyperX PulseFire Raid
Meslek
Öğrenci
Evde eski bir eletronik piyano var. Aslında daha çok oyuncak tarzı bir şey. Arduino ve USB MIDI ile bilgisayara bunu bağlamak istiyorum. Daha önce Arduino ile projeler yaptım ama MIDI bağlantısı konusunda çok bir bilgim yok. Şu anda elimde Nano, UNO ve Mega mevcut. Hem piyanodaki tuşlara basınca bilgisayara veri transfer edecek, hem de bilgisayardan gelen MIDI verisine göre tuşların altındaki LED'leri yakacak. Synthesia gibi uygulamalarda kullanmayı düşünüyorum. Bağlantı konusunda sorun olmaz ama bilgisayara bunu nasıl MIDI gibi gösterebilirim? Arduino'daki USB dışında başka pinleri kullanarak yapay USB MIDI yapabilir miyim? Eğer olmazsa seri port üzerinden bilgisayarda bir uygulamaya gönderip sanal MIDI aygıtı oluşturup veri akışı yapabilir miyim? Ayrıca projeyi tamamen eğlencesine hobi amaçlı yapıyorum, lütfen ekstra malzeme ya da gerçek piyano önermeyin.

Klavyenin pin dizilimini bulduktan sonra Arduino'ya bağlayıp nota değerlerine göre bir MIDI hash table ile gönderilecek olan keycode'u yollarsın diye tahmin ediyorum. Hatırladığım kadarıyla Windows'taki GS Synth'la bağlantı kurabiliyorduk, onu da halledersin.

Evde eski bir eletronik piyano var. Aslında daha çok oyuncak tarzı bir şey. Arduino ve USB MIDI ile bilgisayara bunu bağlamak istiyorum. Daha önce Arduino ile projeler yaptım ama MIDI bağlantısı konusunda çok bir bilgim yok. Şu anda elimde Nano, UNO ve Mega mevcut. Hem piyanodaki tuşlara basınca bilgisayara veri transfer edecek, hem de bilgisayardan gelen MIDI verisine göre tuşların altındaki LED'leri yakacak. Synthesia gibi uygulamalarda kullanmayı düşünüyorum. Bağlantı konusunda sorun olmaz ama bilgisayara bunu nasıl MIDI gibi gösterebilirim? Arduino'daki USB dışında başka pinleri kullanarak yapay USB MIDI yapabilir miyim? Eğer olmazsa seri port üzerinden bilgisayarda bir uygulamaya gönderip sanal MIDI aygıtı oluşturup veri akışı yapabilir miyim? Ayrıca projeyi tamamen eğlencesine hobi amaçlı yapıyorum, lütfen ekstra malzeme ya da gerçek piyano önermeyin.
Basılan butonları sök arudinonu içine koy basılan butonları bread boarda bağla o butonlarıda o basamakların altına yerleştir sen basamağa basınca bread boardaki butona basılacak ordan buzzer çalışacak örnek: button 1 e basılınca ayrı bir nota çalar ama iyi buzzer alman gerek tinkercatta buzzerden istikalal marşı çalarken normalde hiç anlaşılmıyor kaliteli eşya lazım.

Geri
Yukarı