Arduino Soruları

Bnymncng

Hectopat
1- Arduino Uno üzerindeki Timer1 zamanlayıcısını kullanarak 2 saniye aralıklarla bir DC motorun dönme yönünü değiştiren bir program yazınız.

2- Bir LED’ in kaç kez yanıp söneceğinin seri porttan kontrol edilmesini sağlayan ve son girilen süreyi aklında tutan ( EEPROM’da saklayan) bir program yazınız.

3- Arduino Uno kartının kesme (interrupt) girişine uygulanan her düşen kenarlı dış kesme sinyali ile bir servomotorun açısını 15’er derece artırarak (0 dereceden 180 dereceye, sonra 180 dereceden 0 dereceye) sağa sola dönmesini sağlayan bir program yazınız.

Bu 3 sorunun kodları lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz buraya cevapları yazarsak sen öğrenemezsin. İnternette bunların cevapları da var ayrıca. Sorulara bakarak bunun vize ya da final gibi bir şey olduğunu varsayıyorum. O yüzden diğer arkadaşlardan da cevapları direkt vermemelerini rica ediyorum. Zira bunları siz öğrenin diye veriyorlar.

Biz buraya cevapları yazarsak sen öğrenemezsin. İnternette bunların cevapları da var ayrıca. Sorulara bakarak bunun vize ya da final gibi bir şey olduğunu varsayıyorum. O yüzden diğer arkadaşlardan da cevapları direkt vermemelerini rica ediyorum. Zira bunları siz öğrenin diye veriyorlar.
Tamamda yaptığımız şeyin doğrululuğundan emin olamıyoruz ki ?

Dostum bunlar basit şeyler. Hatta Arduino'nun temelinde bunlar öğretiliyor. İnternetten bakabilirsin ama kodları copy-paste değil kendin yazmanı tavsiye ederim.

Tamamda yaptığımız şeyin doğrululuğundan emin olamıyoruz ki ?
Devreleri kurup deneyebilirsin zaten bu şekilde öğreniliyor. Kafadan yazıp da bilmen mümkün değil. Elimde malzemem yok diyorsan buradan yapabilirsin Autodesk'in uygulaması kayıt olup çalışabilirsin;

Arduino UNO da 10'dan 1'e doğru geri sayarken 5'te duran tekrar geri 10'a sayan kodu for döngüsüyle yapmam gerek bir türlü yapamıyorum performans notu alacağım lütfen yardım edebilir misiniz?

Geri
Yukarı