Arduino UNO kodları kabul ediyor ama çalışmıyor

Seri monitörden okuma alabiliyor musunuz?

C++:
void setup()
{
Serial.begin(9600);

}

void loop()
{
Serial.println("Arduino çalışıyor...");

}

Normalde HC-SR04 mesafe sensörü için başlamıştım. Daha basit ve anlamak için bunu yaptım verdiğin koddadada ve bunda da Serial monitörde bir şey gözükmüyor.

Normalde HC-SR04 mesafe sensörü için başlamıştım. Daha basit ve anlamak için bunu yaptım verdiğin koddadada ve bunda da Serial monitörde bir şey gözükmüyor.

Anlıyorum, çok büyük ihtimalle Arduino sorunlu. Başka bir kablo ile de deneyebilirsiniz.

Olmazsa dediğim gibi çok büyük ihtimalle Arduino sorunludur.

Başka de bir çözüm gelmiyor aklıma.

Seri monitörden okuma alabiliyor musunuz?

C++:
void setup()
{
Serial.begin(9600);

}

void loop()
{
Serial.println("Arduino çalışıyor...");

}

Normalde HC-SR04 mesafe sensörü için başlamıştım. Hatayı anlamak için basit bir devre yaptım verdiğiniz kodu denediğimde Serial monitör ve HC-SR04 de Serial monitör açılmıyor.

Anlıyorum, çok büyük ihtimalle Arduino sorunlu. Başka bir kablo ile de deneyebilirsiniz.

Olmazsa dediğim gibi çok büyük ihtimalle Arduino sorunludur.

Başka de bir çözüm gelmiyor aklıma.

Elimde başka bir kablo yok. Ama kodu atarken LED yanıp sönüyor.

Trendyol üzerinden Arduino UNO seti bakabilirsiniz genelde makerobotiğin setleri uygun fiyatlı oluyor.

Normalde HC-SR04 mesafe sensörü için başlamıştım. Hatayı anlamak için basit bir devre yaptım verdiğiniz kodu denediğimde Serial monitör ve HC-SR04 de Serial monitör açılmıyor.

Elimde başka bir kablo yok. Ama kodu atarken LED yanıp sönüyor.

Bu normal kod yüklenirken Arduino üzerindeki L yazan LED yanıp sönüyor o LED 13 numaralı pine bağlıdır.

Geri
Yukarı