Arduino'ya nasıl güç verilir?

Ryanzed84

Picopat
Yer
izmir/bornova
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
𝒮𝐼𝒮𝒯𝐸𝑀 𝑜̈𝓏𝑒𝓁𝓁𝒾𝓀𝓁𝑒𝓇𝒾𝓂
işlemci : Intel Core i5 12600KF 3.5GHz
anakart : ASUS TUF GAMING B760M-PLUS
RAM' ler : GSKILL 32GB (2x16GB) Flare X5 5600MHz CL30
ekran katı : MSI GeForce RTX 2060
kasa : MSI MAG FORGE 100M
sıvı soğutucu : NZXT KRAKEN X53 240mm
powersupply : CORSAIR CX550F RGB 550W 80+ Bronze
SSD 1 : SAMSUNG 500GB 970 EVO Plus
SSD 2 : SAMSUNG 1TB 980 PRO PCIe 4.0
Meslek
teknisyen
Arkadaşlar sadece danışmak için açtım bu konuyu. Arduino Uno modeline S298n motor sürücüsü taktıktan sonra nasıl güç verebiliriz? Önerileriniz nelerdir? Çünkü normal piller şarj sıkıntısı veriyor. Acaba lityum pillerin hangi türüne, hangi modeline, ve hangi siteden bakmalıyım?

Arkadaşlar sadece danışmak için açtım bu konuyu. Arduino Uno modeline S298n motor sürücüsü taktıktan sonra nasıl güç verebiliriz? Önerileriniz nelerdir? Çünkü normal piller şarj sıkıntısı veriyor. Acaba lityum pillerin hangi türüne, hangi modeline, ve hangi siteden bakmalıyım?

L298 mi demek istedin? L298 ise onun üstünde 5V çıkışı vardır onunla besleyebilirsin.

S298 duymadım hiç. Pil olarak lipo pil alabilirsin.

l298n demek istedim çok pardon. elimde 2 tane 9V DC fırçalı motor var. lipo olarak da önerebileceğiniz bir model varmı? bütçem 800tl

Sonradan gordum o zaman bu lion pilin 3'lü yuvasını alın pil olarak da 2500MAH alın Orion zamanında boyle kullandım.

Linkleri değiştirdim.

İlla lipo lazımsa.

l298n demek istedim çok pardon. elimde 2 tane 9V DC fırçalı motor var. lipo olarak da önerebileceğiniz bir model varmı? bütçem 800tl
Dostum aslında ben sana kabaca bir tavsiyede bulundum. Yapacağın projeye göre pil seçmen gerekiyor. Örneğin motorları tam verimle mi kullanacaksın? Geleceğe dönük bir yatırım mı yapmak istiyorsun gibi soruları sorman gerek.

Mesela sadece öğreniyorum ve bu hobiyi ilerleteceğim diyorsan tavsiyem pilden önce iyi bir pil şarj cihazı alman olur. Pahalıdır ama ömürlük olur.

Pil olarak bana sorarsan 2S 7.4 Lipo alabilirsin. 3S de alabilirsin çünkü L298 12v girişi destekliyor.

Geri
Yukarı