B660M-E ARGB girişine H100 takılınca 220T fan ışıkları çalışmıyor

Başar Özgür

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,
Görsellerin kalitesi için üzgünüm.
Geçtiğimiz günlerde bir sistem topladım:

• Intel Core i5-12400F
  • ASUS TUF Gaming B660M-E D4.
  • ASUS GeForce Dual RTX 3060 V2.
  • Corsair iCUE 220t RGB airflow.
  • Corsair H100 RGB 240mm.
Sıvı soğutmayı alana kadar bir problem yoktu, kasa üzerinde kontrolcü mevcut ve bu Molex üzerinden Anarkart'a takılıydı, (1. resim) fanları anarkart yazılım üzerinden olmasa da, iCUE yazılım üzerinden sadece RGB'leri kontrol edebiliyordum.
Corsair'in H100 RGB modelini aldıktan sonra kutu içerisindeki 3 pinlik bir kablo çoğaltıcı ile anakartın ARGB girişine bağladım.
Sıvı soğutmanın fan hızını, RGB'lerini anakart yazılımı Armoury Crate üzerinden ayarlanabiliyordu ama bu sıvı soğutmayı taktıktan sonra kasanın üzerindeki fanların RGB'leri ışıkları yanmamaya başladı, iCUE programın da fanlar ve kontrolcü gözüküyor ama ışıklar asla yanmıyor, bu sıvı soğutmayı kontrolcüye taktığım da sadece anakarta bağlı olan pompa üzerinde RGB yanıyor, hiçbir fan yanmamaya başladı.
Ben bu tüm fanları ya Armoury Crate'ya da iCUE üzerinden ayarlamak istiyorum, sıvı soğutmadan önce Molex ile bağlanan fanların hızları ayarlanmasa da RGB'ler ayarlanıyordu.
Bu sorunu Armoury Crate veya I Cue'den tüm fanları kontrol edebilecek şekilde nasıl çözebilirim?
1.resim

20230321_001243.jpg

2.resim sıvı soğutmanın çoğaltıcı kablosu.

20230321_003559.jpg

3. fotoğraf, 1 yazılan yerde sıvı soğutmanın 3 pinlik fan çoğaltıcı takılı.
2 yazılan yerde pompa ve CPU fanının takılı olduğu yer.
3 yazılan yerde Molex üzerinden bağlantısı yapılan Corsair Node Core isim kontrolcünün takılı.
Bu sıvı soğutmayı takmadan önce kasa fanları yanmaktaydı.

20230321_001231.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı