ARGB senkronizasyon önerisi

Cellat006

Hectopat
Selamlar herkese,
Kasamda hemen her bileşenin ARGB özellikli olduğunu söyleyebilirim ve bu özellik üzerinden göze hoş gelecek, birbiriyle uyumlu, tamamlayıcı bir ışık gösterisi oluşturmak istiyorum. Fakat bu düzenleme işine giriştiğimden beri fark ettiğim iki sorun var bu konularda önerilerinizi ve kendi tercihlerinizi fikir olarak rica ediyorum.

Birinci sorun sistemimde kullandığım Corsair RGB Pro bellekler Aura Sync ile uyumlu fakat sistemdeki tüm bileşenleri iCUE ile kontrol etmeye çalıştığımda sıvı soğutucu ve ARGB LED'leri iCUE yazılımnda, bellekleri ise Aura creator programında göremiyorum. Açıkçası ASUS'un armory create yazılımı da tam olarak çeşitlilik anlamında yeterli gelmiyor.

Tüm bileşenleri senkronize olarak ve farklı modlarda bir arada birbiriyle uyumlu nasıl kullanabilirim? Bu konuda sizler ne gibi düzenlemeler ile kullanıyorsunuz? Kendi sistemlerinizi bu konuda görsel ve belki kısa videolar ile önerilerinizi rica ediyorum. Örnek; bellekleri rain modunda, anakartı Rainbow modunda, ekran kartını yoyo modunda kullanmak gibi.

İkinci sorun ise ben bildiğin zevksizmişim yahu. :) Armoury create içindeki gökkuşağı moduna aldım bütün sistem otomatik olarak pavyon gibi dönüyor. Ben biraz daha özelleştirilmiş ve hem renk hem mod olarak daha modern bir kombinasyon oluşturmak istiyorum.

Bu konuda sistemin şu anki görselleri ve bileşenleri aşağıda belirtiyor ve önerilerinizi biraz da ARGB konusunda belki bir rehber niteliğinde olması açısından da bekliyorum.

Sistem bileşenleri;
Anakart; ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING.
Ekran kartı; ASUS ROG STRIX 3080 O10G OC.
Sıvı soğutucu; ASUS ROG STRIX LC 240 mm.
Bellek; Corsair RGB Pro.
LED; ASUS ROG ARGB 60 cm (x2)
Kasa fanlarımda ışıklandırma bulunnmuyor. Soğutma performansı olarak şu an kullandığım fanların performansına yakın RGB özellikli fanlar maalesef bulamadım ve sadece ışık için performanstan vazgeçmek istemiyorum.

20210110_072325.jpg

20210110_072425.jpg

20210110_072351.jpg

20210110_072452.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
iCUE kullanabilmek için parçanın iCUE destekli olması ya da iCUE kontrolcüsü gerekiyor.
Dediginiz özelleştirilmiş renk modlarını yazılım bilmiyorsanız iCUE olmadan yapamazsınız.

iCUE kullanabilmek için parçanın iCUE destekli olması ya da iCUE kontrolcüsü gerekiyor.
Dediginiz özelleştirilmiş renk modlarını yazılım bilmiyorsanız iCUE olmadan yapamazsınız.
Anladığım kadarıyla anakart ve ekran kartı desteklı ama ledler ve sıvı soğıtma yine aynı marka olmasına rağmen destekli değil,bileşenlerin bir kısmını görüp kalanını göremeyişimin başka bir açıklaması yok söylediklerinizden anladığım kadarıyla. Bu arada bilgi için teşekkür ederim.

Anladığım kadarıyla anakart ve ekran kartı desteklı ama LED'ler ve sıvı soğıtma yine aynı marka olmasına rağmen destekli değil, bileşenlerin bir kısmını görüp kalanını göremeyişimin başka bir açıklaması yok söylediklerinizden anladığım kadarıyla. Bu arada bilgi için teşekkür ederim.

ROG STRIX ekran kartı neden iCUE destekli olsun?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı