ARGB ve RGB kontrolcü önerisi

Esperoja

Kilopat
Makaleler
34
Yer
İstanbul
Arkadaşlar XPG ınvader kasam var. 4 pin RGB ve 3 pin ARGB kabloları var. Bir de geniş garip bir kablo var aşağıda 4 kabloyu da attım, acaba nasıl bir kontrolcü almam lazım? Bunları nereye takacağım? Anakartım Gigabyte H97-HD3.

Dosya Ekleri

• Screenshot_9.jpg
    Screenshot_9.jpg
    13,6 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_8.jpg
    Screenshot_8.jpg
    5,1 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_7.jpg
    Screenshot_7.jpg
    18,4 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartına baktım, herhangi bir RGB veya ARGB giriş portu göremedim. Dediğin gibi adaptör almalısın. O geniş garip kablo dediğinde sata kablosu onu psu dan çıkan sata kablosuna bağlayacaksın fanların gücü oradan alacak.
Cooler master rgb kontrolcü - Masaüstü Bilgisayar Donanımları Alışverişte İlk Adres sahibinden.com'da - 814915938 bunun gibi bir adaptör RGB fanların için işini görür. ARGB için biraz daha maliyetli kontolcüler var. Kısacası 2 adaptör alman lazım hem RGB ye, hemde ARGB leri kontrol etmek için

RGB kablolarını oklar birbirlerine bakacak şekilde takın. Diğeri SATA güç kablosu. 3 pinli olmasının sebebi ortak gücü SATA'dan alıp renklere özel kabloları RGB kablosundan alması.

RGB kablolarını oklar birbirlerine bakacak şekilde takın. Diğeri SATA güç kablosu. 3 pinli olmasının sebebi ortak gücü SATA'dan alıp renklere özel kabloları RGB kablosundan alması.
Hocam RGB kablolarında dişi yok, 1 dişi var o da ARGB. Acaba sadece güç kaynağına yukardaki kabloyu bağlasam ne olur?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı