Arızalı Gigabyte AMD RX 570'in tamiri ne kadar tutar?

DeadBrain

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. 5 gün öncesi ekran kartı almaya karar verdim. 2. el piyasasından araştırdım ve Gigabyte RX 570 modelini buldum. Ucuz bir fiyata satıyordu fakat arızalıydı. Satıcı fanların döndüğünü fakat ekranın gelmediğini söyledi. Sizce bunun sorunu nedir? Ve tamir masrafı ne kadar tutar?

Öncelikle herkese merhabalar. 5 gün öncesi ekran kartı almaya karar verdim. 2. el piyasasından araştırdım ve Gigabyte RX 570 modelini buldum. Ucuz bir fiyata satıyordu fakat arızalıydı. Satıcı fanların döndüğünü fakat ekranın gelmediğini söyledi. Sizce bunun sorunu nedir? Ve tamir masrafı ne kadar tutar?

Kesin OC denedi ve yaktı güzelim kartı.
Hiç alma uğraştığına değmez.
Ayrıca kart yapılınca tekrar bozulmayacağı belli değil.

Bir ustanın görmesi lazım. Kart’ın kendisinden fazla masraf bile çıkabilir. Önemli olan detaylı olarak neresinden arızası olması.

Teşekkür ederim desteğiniz için. Kişiye Over Clock deneyip denemediğini bir sorayımmı?
Bir ustanın görmesi lazım. Kart’ın kendisinden fazla masraf bile çıkabilir. Önemli olan detaylı olarak neresinden arızası olması.
Örneğin chip'te olan arıza ne kadar masraf çıkartır?
Örneğin chip'te olan arıza ne kadar masraf çıkartır?
Satıcıya sordum dedi ki; Evet over clock yaptım. Sanırım kart yanmış. Satıcıya almayacağını söyledim desteğiniz için tekrardan teşekkür ederim.

Toplamda kaç VRM var bilmesemde 10 tane deseniz muhtemelen en az 3 bilemediniz 5 tanesi gitmiştir. Fanların dönmesi kart üzerinde elektrik akımının olduğu anlamına gelir en azından kartı tamamen uçurmamış ama görüntü gelmemesi uçu açık bir şey

İhtimaller ;

VRM uçmuştur. ( Ufak çaplı masraflar )
GPU uçmuştur ( At çöpe gitsin kartı )
Video RAM gitmiştir ( Boşa uğraş )
RAMDAC gitmiştir ( İşçilikler çok )

Özetle alıp kumar oynamaya benzer

Senin kartta yukarda yazdığım bileşenlerden bir veya birden fazlası vardır fakat hangisini uçurdu arkadaş kontrol etmek , ölçmek , akım voltaj değerleri , osiloskop değerleri gibi çok ustalık isteyen şeyler gerekiyor.
Kısaca işçiliği bol fiyat olarak sürprizli şeyler sizi bekliyor :)

Bu kadarda ayrıntılı başka üye yazmaz elektronik mezunuyum yazdım brocum :)

Toplamda kaç VRM var bilmesemde 10 tane deseniz muhtemelen en az 3 bilemediniz 5 tanesi gitmiştir. Fanların dönmesi kart üzerinde elektrik akımının olduğu anlamına gelir en azından kartı tamamen uçurmamış ama görüntü gelmemesi uçu açık bir şey

İhtimaller ;

VRM uçmuştur. ( Ufak çaplı masraflar )
GPU uçmuştur ( At çöpe gitsin kartı )
Video RAM gitmiştir ( Boşa uğraş )
RAMDAC gitmiştir ( İşçilikler çok )

Özetle alıp kumar oynamaya benzer

Senin kartta yukarda yazdığım bileşenlerden bir veya birden fazlası vardır fakat hangisini uçurdu arkadaş kontrol etmek , ölçmek , akım voltaj değerleri , osiloskop değerleri gibi çok ustalık isteyen şeyler gerekiyor.
Kısaca işçiliği bol fiyat olarak sürprizli şeyler sizi bekliyor :)
Desteğiniz için teşekkür ederim. Almamaya karar verdim. Free Lance iş kovalayarak bütçeyi biraz daha artıracağı. İyi günler dilerim.

Geri
Yukarı