Arka planda çalışan programları kapatma

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Son günlerde sıkıntı çektiğim bir konu var. Dizüstü bilgisayarımda Ark'da planda çalışan uygulamaları kontrol edebileceğim bir program istiyorum. Nedenine gelecek olursak: Ben mesela bluestacks adlı uygulamayı açtığımda tamam güzel kullanıyorum ve kapatıyorum ama görev yöneticisinde o uygulamanın hostu hala çalışıyor. Ve ben bunları tek tek kapatmak istemiyorum. Bana bu durumda yardımcı olacak güzel bir uygulama varsa sevinirim.

Zaten bilgisayar başlatılırken olan bütün şeyleri kapsamlı olarak araştırdım ve kapattım bu konuda sıkıntım yok. Lakin böyle Ark'a plan işlerine gelince yapıcak bir şey bulamadım. Bu bilgisayarımın performansını da etkiliyor. Ve sinir oluyorum. Sadece masaüstünde iken işlemci, RAM vesaire çok fazla kullanılıyor. Ve bu da uygulamalara veya oyunlara kullanıcak az RAM bırakıyor. Ve bu da oyunlarda çeşitli sorunlara yol açıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (87).png
    Ekran Görüntüsü (87).png
    164,9 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat menüsü de arama yerine hızmetler yazın çıkan menü de istemediğininiz uygulamanın üstüne sağ tıklayın devre dışı bırak deyin daha açıklayıcı olmasını isterseniz YouTube'de var bakabilirsiniz.

Başlat menüsü de arama yerine hızmetler yazın çıkan menü de istemediğininiz uygulamanın üstüne sağ tıklayın devre dışı bırak deyin daha açıklayıcı olmasını isterseniz YouTube'de var bakabilirsiniz.

Dostum ama yine aynı şeye denk geliyor anlatmak istediğim uygulamaların arkada çalışmaması yanı arkadaki uygulamaları optimize eden bir program gibi ;D.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı