Arka planda uygulamalar nereden kapatılır?

Kunget

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selam, iPhone kullanırken ''Arka Planda Uygulama Yenile'' seçeneğinde bildirimleri benim için önemli olmayan şeylerin hepsini kapatmıştım. Bir süredir Samsung kullanıyorum acaba Android sistemde bunu nereden yapabilirim? Kullanmadığım ve bildirimi benim için önemli olmayan uygulamaların arka planda çalışmasını kapatmak istiyorum.

Görev Yöneticisi üzerinden uygulamayı bulduktan sonra üstüne tıklayıp görevi durdur derseniz kapanacaktır.

Görev Yöneticisi üzerinden uygulamayı bulduktan sonra üstüne tıklayıp görevi durdur derseniz kapanacaktır.
Telefonda görev yöneticisine nasıl erişeceğim hakkında bir fikrim yok açıkçası. Üç çizgiye tıkladığımızda görünen uygulamalardan bahsediyorsan eğer uygulamayı oradan kapattığımda arka planda içeriği ara sıra yenileyerek bildirimleri ve güncellemeleri de kontrol etmeyi kesiyor mu?

Telefonda görev yöneticisine nasıl erişeceğim hakkında bir fikrim yok açıkçası. Üç çizgiye tıkladığımızda görünen uygulamalardan bahsediyorsan eğer uygulamayı oradan kapattığımda arka planda içeriği ara sıra yenileyerek bildirimleri ve güncellemeleri de kontrol etmeyi kesiyor mu?
İlk başta okumadığım üzgünüm. Bildiğim kadarıyla İphone telefonlarda 2 kez home tuşuna basıldığında çıkan sekmelerdeki uygulamayı kapattığınız anda tamamen kapatıyor ama şöyle bir şeyde buldum.
Ana Menü / Ayarlar / Genel / Arka Planda Uygulama Yenileme seçeneğine giriş yapın. Buradan en üstte yer alan Arka Planda Uygulama Yenileme‘yi kapatın.

Kaynak: IPhone’da Arka Planda çalışan Uygulamaları Kapatmak – Teknoloji Dolabı

İlk başta okumadığım üzgünüm. Bildiğim kadarıyla İphone telefonlarda 2 kez home tuşuna basıldığında çıkan sekmelerdeki uygulamayı kapattığınız anda tamamen kapatıyor ama şöyle bir şeyde buldum.
Ana Menü / Ayarlar / Genel / Arka Planda Uygulama Yenileme seçeneğine giriş yapın. Buradan en üstte yer alan Arka Planda Uygulama Yenileme‘yi kapatın.

Kaynak: IPhone’da Arka Planda çalışan Uygulamaları Kapatmak – Teknoloji Dolabı
Yine tamamını okumamış gibisin. :) Neyse yine de teşekkür ederim.

Greenify tarzı uygulamalar haricen seçilen uygulamaları uyku modunda tutmaya yarıyordu sanırım. Yani dediğiniz şeyin Android karşılığı henüz yok. Mağaza ise daha çok uygulamaları hibernate moda sokan ama en az onlar kadar yükü kendileri ekleyen ve birçoğu veri çalan aplikasyonlarla dolu.

Geri
Yukarı