Çözüldü Arkadaşlarla host oyunlara giremiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

InDesign

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B550M PRO-VDH WIFI DDR4 AM4
İşlemci: AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHZ 36MB AM4 65W
Ekran Kartı: Inno3D RTX3070 Twin x2 8GB 256Bit GDDR6(LHR)
Ram: Crucial Ballistix 16GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16

Monitör: MSI 27" OPTIX 165HZ, 1MS Curved Gaming Monitor
Klavye: Cooler Master CK550 V2 Red Switch
Mouse: Logitech G502 Hero
Kulaklık: Logitech G733
Meslek
Esport Manager
Merhabalar. Normal şartlarda internet bağlantım var. League of Legends ve CS:GO türü oyunların genel sunucularına bağlanıp rahatça oynayabiliyorum. Fakat Minecraft, The Forest, farming Simulator 2019 gibi host şeklinde kurulan sunuculara bağlanamıyorum. Sunucu görünüyor. Ben açarsam kimse bağlanamıyor, arkadaşlarım açarsa ben bağlanamıyorum. Bunun diğer bir örneği ise CS:GO'da host arkadaşlar arası harita açtığımızda herkesin pingi 50 civarlarında olurken benimkinin 200'lerde gezmesi. Ama normal CS:GO'nun kendi sunucularında oynarsam pingim 75 80 değerlerinde oluyor.

Sorunu tam olarak biliyorum fakat nasıl anlatacağımı hala çözemedim. Bu yüzden internetten nasıl aratacağımı bulamadım. Anlatımda kusurlarım olduysa affola.

Çözüm
Modem arayüzüne girin. UPnP'yi kapatın ve modemi kapatıp açın. Daha sonra tekrar arayüze girerek UPnP'yi açın ve modemi kapatıp açın. Saçma gelebilir ama Age of Empires'da hiçbir sunucuya giremiyordum, kimse de bana katılamiyordu, böyle çözmüştüm. Belki size de yardımı dokunur.
Modem arayüzüne girin. UPnP'yi kapatın ve modemi kapatıp açın. Daha sonra tekrar arayüze girerek UPnP'yi açın ve modemi kapatıp açın. Saçma gelebilir ama Age of Empires'da hiçbir sunucuya giremiyordum, kimse de bana katılamiyordu, böyle çözmüştüm. Belki size de yardımı dokunur.

Yöntem için çok teşekkür ederim. En kısa sürede birisiyle deneyip dönüş sağlayacağım.

Sorun çözülmüştür. Her ne kadar saçma gibi gelsede işe yarıyor. Çok ama çok teşekkür ederim. Haftalardır çözemediğim sorun çözüldü!

Son düzenleme:
Yöntem için çok teşekkür ederim. En kısa sürede birisiyle deneyip dönüş sağlayacağım.

Sorun çözülmüştür. Her ne kadar saçma gibi gelsede işe yarıyor. Çok ama çok teşekkür ederim. Haftalardır çözemediğim sorun çözüldü!
Çözüldüğüne sevindim :)
İyi eğlenceler diliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı