Arkaplanda çalışan sayısız cmd.exe ve conhost.exe sorunu

noyan5825

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yaklaşık 1 haftadır görev yöneticisini ne zaman açsam karşıma 200-300 tane cmd.exe ve conhost.exe geliyor. İşlemler sekmesinde ise Windows Command Processor şeklinde. Ben bilgisayarı kullanırken cmd.exe kullandığım zamanlarda da kullanmadığım zamanlarda da daima arkaplanda çalışan uygulamalar bölümünde gözüküyor ve sildikçe yenisi geliyor bunun için ne yapmalıyım, yabancı forumlarada baktım bir türlü bulamadım. Son çare olarak buraya yazıyorum.

Combofix kurmayı denedim fakat bilgisayarım windows 10 olduğu için desteklemiyor.

Ekran görüntüsü:

7.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Yaklaşık 1 haftadır görev yöneticisini ne zaman açsam karşıma 200-300 tane cmd.exe ve conhost.exe geliyor. İşlemler sekmesinde ise Windows Command Processor şeklinde. Ben bilgisayarı kullanırken cmd.exe kullandığım zamanlarda da kullanmadığım zamanlarda da daima arkaplanda çalışan uygulamalar bölümünde gözüküyor ve sildikçe yenisi geliyor bunun için ne yapmalıyım, yabancı forumlarada baktım bir türlü bulamadım. Son çare olarak buraya yazıyorum.

Combofix kurmayı denedim fakat bilgisayarım windows 10 olduğu için desteklemiyor.

Ekran görüntüsü:

Eki Görüntüle 204512

Sanki bilgisayarını web sitesine ping atmak için kullanıyorlar gibi. Çok şaşırdım. Anti-Virüs programı kullanmanda fayda var.

Combofix'i hangi ileri zekalı önerdi size? Antivirüs kullanın zararlı bulaşmış olma ihtimali yüksek büyük ihtimal de rat atılmış.

Denedim kardeşim ?

Bak hala aynı hata var ve ben çözemedim bir türlü hatta birsürü şey denedim ;

• Awp
  • Antimalware
  • defender
  • Microsoft scanner
  • CC Cleaner
  • Combofix ( hata veriyor Win 10'da )

O yüzden bana artık sağlam bi öneri verseniz diyorum diklenmek yerine ?

İlacın fortmat kardeşim abim yüzünden ben bi çok kere bu olayla karşılaştım. Bu artik virüs mü desem ne desem nedir bunlar bilmiyorum da Windows'un içine işliyor bunlar kayıt defterlerini değiştiriyorlar. Ben neler yapmadım düzeltmek için ama nafile tek çözüm 2 saatini ayırıp format atmak başka çözüm şu ana kadar bulan olmadı.

O yüzden bana artık sağlam bir öneri verseniz diyorum, salakça diklenmek yerine ?
Oku diyoruz, okumayıp kendi bildiklerini uyguluyorsun sonra olmadı diyorsun. Oku da ne önerildiğini gör en azından onları uygula sorun kalmayacak zaten.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı