ARM DDR3 1600MHz ile ASRock G41M-VS3 r2.0 anakart uyumlu mu?

Mathisdu

Centipat
Daha fazla  
Anakart
Asrock G41M-VS3 R2.0
İşlemci
Core 2 Quad 8300
Hocam merhaba, ben yeni bir bilgisayar alana kadar eski bilgisayarımı güçlendirmeye karar verdim. Kullandığım anakartın tam olarak neyi destekleyeceğini kestiremediğimden dolayı buraya sormaya karar verdim.

Anakart: ASRock G41M-VS3 r2.0
İşlemci: Core 2 Quad 8300.
Güç kaynağı: 250W (gerekirse arkadaşımdan 425W olan geçici bir kaynak alırım)

Anakartımın 1333MHz kadar desteği olduğunu gördüm ancak bunu overclock ile yapabilirmişim. Alacağım RAM:

ARM DDR3 2x4 8 GB 1600MHz PC3-12800 CL11.

Bunu takarsam anakart çalışır mı? İsteğim, RAM'i taktığım zaman bilgisayarın overclock olmadan açılması. Anakartımın bazı forumlarda "seçici" olduğunu okuduğum için ne yapmam gerektiğine karar veremedim ve buraya sormaya geldim. Bilgisayar overclock olmadan açılmaz ise eski RAM ile overclock yapıp çalıştırabilir miyim?

Hocam merhaba, ben yeni bir bilgisayar alana kadar eski bilgisayarımı güçlendirmeye karar verdim. Kullandığım anakartın tam olarak neyi destekleyeceğini kestiremediğimden dolayı buraya sormaya karar verdim.

Anakart: ASRock G41M-VS3 r2.0
İşlemci: Core 2 Quad 8300.
Güç kaynağı: 250W (gerekirse arkadaşımdan 425W olan geçici bir kaynak alırım)

Anakartımın 1333MHz kadar desteği olduğunu gördüm ancak bunu overclock ile yapabilirmişim. Alacağım RAM:

ARM DDR3 2x4 8 GB 1600MHz PC3-12800 CL11.

Bunu takarsam anakart çalışır mı? İsteğim, RAM'i taktığım zaman bilgisayarın overclock olmadan açılması. Anakartımın bazı forumlarda "seçici" olduğunu okuduğum için ne yapmam gerektiğine karar veremedim ve buraya sormaya geldim. Bilgisayar overclock olmadan açılmaz ise eski RAM ile overclock yapıp çalıştırabilir miyim?
Anakartın maksimum ram kapasitesi 8 gb yani 2 adet ram slotuna 4+4 takabilirsin. Yazdığın ramı alma, cihazında çalışmaz.

Bu tip ram alman lazım: https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ustu-4-gb-1333mhz-elixir-ram-1098733656/detay

Geri
Yukarı