Sürprizbozan Arthur Morgan hakkındaki izlenimim

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hamc

Decapat
Geçen yaz ilk defa Red Dead Redemption 2'yi oynadım. Oyunun sonunda çok kötü oldum şöyle diyeyim, ben normalde oyunlarda kolay kolay ağlamam veya gözlerim dolmaz ama bu sadece iki oyunda oldu (Tlou 2 ve Rdr2) ve bu oyunda onlardan birisi. Hele Arthur Morgan öldükten sonra içim kötü oldu, karaktere o kadar çok bağlandım ki. Artık hiç bir oyundaki karakterlere bağlanamıyorum Arthur Morgan'dan sonra. Hala Arthur Morgan ile ilgili bir edit görsem tüylerim diken diken olur (özellikle Gangsta's Paradise ve Unshaken şarkılarıyla olan editler). Diğer oyun karakterlerine göre biraz daha gerçek ve herhangi bir hayattan insan gibi hissettiriyor. Beni oyuna asıl bağlayan şeylerden biri de bu. Ailevi problemleri, duyguları, hayat sorgulamaları vb. şeyler yüzünden gerçek bir insan gibi hissettiriyor. Sizde buna benzer bir durum yaşadınız mı ?

Ben normalde oyun karakterleri ile çok bağ kurmam. Fakat Arthur'un Micah denen herif ile yaşadıklarını gördükçe bir şeylerin ters gideceğini anladım ve kendimi hazırladım. Her ne kadar kendimi hazırlamış olsam da öldüğü sahnede gözlerim doldu. Yaklaşık 40 yaşındayım, ben, etkilemesi çok saçma geldi. Sonra yattım yatağa ama uyuyamadım. Bir sağa dönüyorum, bir sola. Sürekli Micah ve Dutch'a küfrediyorum içimden. Sonra eşim uyanıp "Ne oldu? Neden uyumuyorsun?" dedi. Önemli değil dedim ama baya etkiledi.

Ertesi sabah ofise geldim, girdim YouTube'a. Yerli ve yabancı birçok yayıncının bu sahneye verdiği tepkileri izledim ki çok şükür yalnız değilmişim. Oyunu bitireli 6-7 ay oluyor ama hala YouTube'da RDR 2 gizemleri, Arthur Morgan editleri izliyorum. Sizin de dediğiniz gibi Unshaken şarkısını içeren videoların da verdiği his bir başka oluyor. Buna bir de "That's the Way It Is" şarkısını da eklemek isterim.

Az önce dediğim gibi oyunu bitireli 6-7 ay oluyor. Dün akşam tekrar indirdim. İlkinde ana hikayeyi %100 bitirsem de oyunun toplamda %84'ünü bitirmişim. %100 için yakın bir süre içerisinde tekrar başlayacağım. :) Ve son olarak şunu söylemek isterim, bana kalırsa oyun tarihinin en iyi oyunu Red Dead Redemption 2'dir, en çok iz bırakan karakteri de Arthur Morgan'dır. :)

Ertesi sabah ofise geldim, girdim YouTube'a. Yerli ve yabancı birçok yayıncının bu sahneye verdiği tepkileri izledim ki çok şükür yalnız değilmişim. Oyunu bitireli 6-7 ay oluyor ama hala YouTube'da RDR 2 gizemleri, Arthur Morgan editleri izliyorum. Sizin de dediğiniz gibi Unshaken şarkısını içeren videoların da verdiği his bir başka oluyor. Buna bir de "That's the Way It Is" şarkısını da eklemek isterim.
Bende aynısı yaşamıştım. Özellikle Unshaken şarkısına bayılırım.
Ben normalde oyun karakterleri ile çok bağ kurmam. Fakat Arthur'un Micah denen herif ile yaşadıklarını gördükçe bir şeylerin ters gideceğini anladım ve kendimi hazırladım. Her ne kadar kendimi hazırlamış olsam da öldüğü sahnede gözlerim doldu. Yaklaşık 40 yaşındayım, ben, etkilemesi çok saçma geldi. Sonra yattım yatağa ama uyuyamadım. Bir sağa dönüyorum, bir sola. Sürekli Micah ve Dutch'a küfrediyorum içimden. Sonra eşim uyanıp "Ne oldu? Neden uyumuyorsun?" dedi. Önemli değil dedim ama baya etkiledi.
Ben 14 yaşındayım. Sizden yaşça küçüğüm fakat aynı duygularımı farklı yaşlarda insanlara hissettirebiliyorlarsa burada takdir edilecek bir iş vardır.

Ben normalde oyun karakterleri ile çok bağ kurmam. Fakat Arthur'un Micah denen herif ile yaşadıklarını gördükçe bir şeylerin ters gideceğini anladım ve kendimi hazırladım. Her ne kadar kendimi hazırlamış olsam da öldüğü sahnede gözlerim doldu. Yaklaşık 40 yaşındayım, ben, etkilemesi çok saçma geldi. Sonra yattım yatağa ama uyuyamadım. Bir sağa dönüyorum, bir sola. Sürekli Micah ve Dutch'a küfrediyorum içimden. Sonra eşim uyanıp "ne oldu? Neden uyumuyorsun?" dedi. Önemli değil dedim ama bayağı etkiledi.

Ertesi sabah ofise geldim, girdim YouTube'a. Yerli ve yabancı birçok yayıncının bu sahneye verdiği tepkileri izledim ki çok şükür yalnız değilmişim. Oyunu bitireli 6-7 ay oluyor ama hala YouTube'da RDR 2 gizemleri, Arthur Morgan editleri izliyorum. Sizin de dediğiniz gibi unshaken şarkısını içeren videoların da verdiği his bir başka oluyor. Buna bir de "that's the way ıt ıs" şarkısını da eklemek isterim.

Az önce dediğim gibi oyunu bitireli 6-7 ay oluyor. Dün akşam tekrar indirdim. İlkinde ana hikayeyi %100 bitirsem de oyunun toplamda %84'ünü bitirmişim. %100 için yakın bir süre içerisinde tekrar başlayacağım. :) ve son olarak şunu söylemek isterim, bana kalırsa oyun tarihinin en iyi oyunu Red Dead Redemption 2'dir, en çok iz bırakan karakteri de Arthur Morgan'dır. :)

Micah'a ayarım vurabilsem oyun için de vuracağım.

Hocam bu hayatta Micah için ettiğim beddualar ahirette bana günah olarak yazılacaksa benim durum vahim, o derece çok sövdüm. :D

Geri
Yukarı