Aşı karşıtları neden var?

Şu an tam öyle olacağını düşünmüyorum 8 milyar nüfusu geçti doğal bağışıklık kazanana kadar riskli bir virus çok ağır kayıplar yaratabilir.
Haklısınız ama Dünya yavaş yavaş bizim yüzümüzden ölüyor. Eski zamanlardaki gibi, güçlü olan hayatta kalmalı.
Herkesin yaşama hakkı olmalı ama Dünyamız artık bunu kaldıramıyor.

Aşı karşıtı değil insan karşıtı var. Nedeni basit aşıyı böcek veya kuşlar inekler yapmıyor bunu yapıp piyasaya sunan insan ve menfaati için iyi bir şeyde üretebilir veya kötü sıkıntılı şeylerde üretebilir.

Örnek olarak aynı branşta 3 doktora aynı tetkik yaptırıp sonuçları farklı şekilde yorumluyorlar. Bu branşların veya tetkiklerin kötü olduğu veya insanların bu tetkik ve incelemelere karşı olduğu anlamına gelmiyor. Doktorlar farklı yorumlayarak güvensizlik veriyor ve insanlar karşıt oluyor.

Kısaca insanlar enjektörü elinde tutan ve üreten insana güvenmiyor yoksa herkes yan etkisini anlayıp ve anaflaktik şok riskini alıp aşıların veya ilaçların iyi olan nimetlerini biliyorlar. Her zaman ben tedavilere aşılara ve ilaçlara kar zarar dengesi olarak bakarım. Çünkü bir şeyi hızlı iyileştirip toparlamak istiyorsanız. Bazı şeylerden feragat edeceksiniz veya zarar görmeyi riske alacaksınız.

İnsanlar neye karşı olduklarını tam olarak bilmiyorlar. Ben aşıya karşı değilim mesela ama COVID aşılarının diğer aşılara kıyasla daha fazla yan etki yaptığı bir gerçek.
Hani birisi gelip "şu şu yan etkisi yüzünden karşıyım" dese bir şey demem ama gelip saçma sapan "çip var" falan derse zaten :D

Yaptırmasalar COVID'den ölme şansı daha yüksek ama, çok fazla insan COVID aşısını linç ediyor şu anda. Ben ise savunuyorum, evet bazı komplikasyonlar yaşanabilir ancak genel olarak savunma sistemini deli gibi yükseltiyor. Zaten diğer aşı karşıtı olanlar 30 IQ insanlar.
Bak aşıların uzun testlerden geçmesi lazım. Bu aşılar insanlara uzun veya kısa vadede zarar verir mi? Yaşlılarda,çocuklarda, bir hastalığı olanlarda hangi tepkileri verir?
Bunlar hakkında uzun araştırmalar yapılması lazım.
COVİD aşıları ise 1 yıl gibi bir süreyle yapıldı yanlış hatırlamıyorsam. Bu bir sene içinde ne kadar test yapabilirler? Ve o zaman bir rekabet vardı. Büyük ilaç şirketleri aşı ile ilgili çalışıyorlardı. Bu rekabet ortamında tabiki de herkes en hızlı olmaya çalıştı ve sonuç bu oldu. Bu aşılar kalp krizi riskini arttırdı. Bununla ilgili araştırmalarda var. Evet COVID'den ölüm şansı da yüksek. Ama sen kötü bir beslenme, hiç spor yapmama gibi seni kötü etkileyen alışkanlıklara sahipsen aşı seni %100'de yüz koruyamaz.
2. İnsanların aşı olmamasının nedenlerini düşün. İnsanlar güvenemiyorlar. Çünkü bu aşılar şirketler tarafından üretiliyor. Adamlar seni niye tam iyileştirip seni özgür yapsın?(Buraya bir parantez koymak istiyorum çünkü, gerçektende ilaç şirketleri böyle para kazanmak isterler. Seni 1 kutu ilaç ile iyileştirmez 3 kutu ilaç ile iyileştirir. Bunları bilmemiz ve görmemiz lazım.)
Belki o aşı olmak istemeyen insanlara bilimsel makaleler gösterirsen, bir kısmı aşı yaptırmayada başlıyabilir.

Ben aşı karşıtı bir insan değilim. İnsanların aşı olmasınıda isterim. Ama insanlar aşı olmadı diye onlara sinirlenmem. Senide anlıyorum. Saçma sapan bilgilere inanıp aşı olmayanlar da var. Onlara pek bir şey anlatmakla uğraşma. Ama insanlarıda bu yüzden kötü bir şekilde yargılama.

Tüm dünyayı istila ettik böyle olması gerekiyor. Doğadada böyledir güçlü olan güçsüzü ezer. Bizim yerimize hayvanlar olsa zeki düşünebilir onlarda aynen böyle davranırlardı. Ayrıca biz insanız kendimizin iyiliğini düşünmeliyiz. (bu konuyu farklı yere çekmeyin.)
Haklısın ama doğaya karşı savaşmak aptallık. Yaşamın kaynağı olan doğaya olan düşmanlık nedir?
Emin ol ki 10-20 yıl sonra insan nufüsu artacak. O zaman göreceğiz güçlüyü güçsüzü. Şuan bile su sıkıntısı çekiyoruz. İnsan nüfüsu 15 milyar seviyesine geldiği zaman doğal afetleri ve kuraklığı düşün.

Son düzenleme:
Bak aşıların uzun testlerden geçmesi lazım. Bu aşılar insanlara uzun veya kısa vadede zarar verir mi? Yaşlılarda,çocuklarda, bir hastalığı olanlarda hangi tepkileri verir?
Bunlar hakkında uzun araştırmalar yapılması lazım.
COVİD aşıları ise 1 yıl gibi bir süreyle yapıldı yanlış hatırlamıyorsam. Bu bir sene içinde ne kadar test yapabilirler? Ve o zaman bir rekabet vardı. Büyük ilaç şirketleri aşı ile ilgili çalışıyorlardı. Bu rekabet ortamında tabiki de herkes en hızlı olmaya çalıştı ve sonuç bu oldu. Bu aşılar kalp krizi riskini arttırdı. Bununla ilgili araştırmalarda var. Evet COVID'den ölüm şansı da yüksek. Ama sen kötü bir beslenme, hiç spor yapmama gibi seni kötü etkileyen alışkanlıklara sahipsen aşı seni %100'de yüz koruyamaz.
2. İnsanların aşı olmamasının nedenlerini düşün. İnsanlar güvenemiyorlar. Çünkü bu aşılar şirketler tarafından üretiliyor. Adamlar seni niye tam iyileştirip seni özgür yapsın?(Buraya bir parantez koymak istiyorum çünkü, gerçektende ilaç şirketleri böyle para kazanmak isterler. Seni 1 kutu ilaç ile iyileştirmez 3 kutu ilaç ile iyileştirir. Bunları bilmemiz ve görmemiz lazım.)
Belki o aşı olmak istemeyen insanlara bilimsel makaleler gösterirsen, bir kısmı aşı yaptırmayada başlıyabilir.

Ben aşı karşıtı bir insan değilim. İnsanların aşı olmasınıda isterim. Ama insanlar aşı olmadı diye onlara sinirlenmem. Senide anlıyorum. Saçma sapan bilgilere inanıp aşı olmayanlar da var. Onlara pek bir şey anlatmakla uğraşma. Ama insanlarıda bu yüzden kötü bir şekilde yargılama.

Haklısın ama doğaya karşı savaşmak aptallık. Yaşamın kaynağı olan doğaya olan düşmanlık nedir?
Emin ol ki 10-20 yıl sonra insan nufüsu artacak. O zaman göreceğiz güçlüyü güçsüzü. Şuan bile su sıkıntısı çekiyoruz. İnsan nüfüsu 15 milyar seviyesine geldiği zaman doğal afetleri ve kuraklığı düşün.
Haklısın, biraz saçma konuşmuşum, kusura bakma.

Çünkü içinde çip var(!)

İnsanlar tam olarak güvenemiyor. Biraz haklılar COVID aşısıda sıkıntılı kalp krizi riskini arttırıyor.

Çevrede çoğu tanıdık kalp krizi geçirdiği veya beynine pıhtı atıp tek göz kapağı kapalı kaldığı için kendilerine hak veriyorum zaten akıllı insan yeni çıkmış aşıyı tavuk aşılar gibi kendine yaptırmaz ben asıl aşı yandaşlarına şaşırıyorum kendilerini ne kadar ucuz bir denek olarak gördükleri için beni hep şaşırtmışlardır. COVID'den ölürsen ölürsün ama aşıdan sakat kalırsan ömür boyu vah demesi var bu da işin ayrı boyutu.

Geri
Yukarı