Aşırı internet kullanım sorunu

GrdapZ

Centipat
İnternetimi bağlayalı 10 gün oldu. Bilgisayarımın bağdaştırıcı üzerinden ve Kaspersky ağ izleme üzerinden baktığımda aşırı bir internet kullanımı yok. 40 GB'lık bir oyun indirdim onun haricinde günde 1-2 LOL maçı attım. Dün Türk Telekom Online işlemlerden baktığımda 10 günde 360 GB indirme 13GB upload gördüm. Modem arayüzüne baktığımda bağlanan bir cihaz yok. PC'yi tüm gün açık bırakırım, bu kadar indirmeye yavaşlama olması gerekiyordu. Bunun nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemin Loglarını inceleyebilirsin, yabancı mac adreslerine vs bakabilirsin. Ayrıca telefonun üzerine başka hat var mı, dükkan şirket vs?

Bütün ay deli gibi İnternet kullanımıyla 500gb civarına anca ulaşıyorum kullanımını anormal. Arayıp sorabilirsiniz.

Windows ayarlarından, bilgisayarın İnternet kullanım değerlerine bakabilirsin.
Telefon ya da bilgisayar üzerinden Youtube vb. yerlerden bir şey izliyorsan, indirme oranına eklenecektir.
Yükleme ise torrent vb. uygulamalar ile seed yapıyorsan ya da yedekleme yapıyorsan artacaktır.
Yanlış hatırlamıyorsam LOL launcheri içinde seed seçeneği var. Size ayar sunmadan sunucuya yükleme yapıyor. Bu konularda LOL halen kullanıcıya gizlilik, güvenlik gibi kategorilerde iyi seçenekler sunamıyor.
Bu kadar oyuncusu olan bir oyunun, bu kadar berbat bir yapımcısı olmasına oyuncular nasıl katlanıyor anlamıyorum.

Screenshot_2.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı