Asker Kaçağı Olarak Aranmaktasınız

ERKSMAFA

Hectopat
Arkadaşlar iyi günler,
Üniversitede öğrenci olmama rağmen ben yoklama kaçağı olarak gözüküyorum. Öğrenci işleri şubeye gitmemi söyledi (Aslında onlar işi halledebiliyorlar ama üşendiler.). Arkadaşlarımdan bazıları yoklama başvurusunda bulunup aile hekimine muayene olduktan sonra yoklama işi halloluyor dediler. Şimdi yoklama başvurusunda bulunup askere çağırılırım diye korkuyorum açıkçası. Benimle aynı durumu yaşayanlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Herkese iyi ve sağlıklı günler diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iyi günler,
Üniversitede öğrenci olmama rağmen ben yoklama kaçağı olarak gözüküyorum. Öğrenci işleri şubeye gitmemi söyledi (Aslında onlar işi halledebiliyorlar ama üşendiler.). Arkadaşlarımdan bazıları yoklama başvurusunda bulunup aile hekimine muayene olduktan sonra yoklama işi halloluyor dediler. Şimdi yoklama başvurusunda bulunup askere çağırılırım diye korkuyorum açıkçası. Benimle aynı durumu yaşayanlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Herkese iyi ve sağlıklı günler diliyorum.
Tecil ettirmek için yoklama başvurusunda bulunacaksın. Altını çizerek belirt, o şekilde yanlışlıkla askere gitmek zorunda kalan arkadaşlarım var maalesef. Tecil ettirmek istediğini belirt ona göre işlemlerini yap.

Aynı durumu yaşamıştım. Eğer askerlik yaşınıza geldiğinizde kendiniz bizzat gidip "Ben öğrenciyim" demezseniz asker kaçağı sayılıyorsunuz. Aynısı bana olduğunda öğrenci olduğumu gösteren belgeler ile şubeye gittim ve düşürttürdüm.

Öğrenci işleri şubeye gitmemi söyledi (Aslında onlar işi halledebiliyorlar ama üşendiler.).
Kaçak olduktan sonra öğrenci işlerinin halledemiyor olması lazım.

Üzerine kimliğin ile şubeye git. Böyle böyle de. Seni zaten direkt tutuklayabilirler bile. Derdini anlatırsın işin çözülür ya da askere gidersin.

Ben yatay geçiş yaptım. Eski okulum tecil işini yapmıştı ama yatay geçişten yaklaşık 1 yıl sonra iptal etmişler. O yüzden bir ay kadar önce uğraştım mesela. Şubeye gittiğimde kaçak olunca gelseydin daha çok uğraşırdın falan dediler.

Askeriyede işler eski usül ilerliyor. Sisteme düşse de her şey yine sizin evrak getirmenizi, durumunuzu beyan etmenizi bekliyorlar. Tecil için gereken belgelerle birlikte askerlik şubesinin yolunu tutun, durumunuzu belirtin. Arkadaşın dediği gibi yanlışlıkla askere gitmeyin, açık açık belirtin.

Geri
Yukarı