Askere giden var mı?

Sen mantığını anlamamışsın, askerlik dediğin şey sadece silah eğitiminden ibaret değil. Bir sürü disiplinel kavramlar ve davranışlar var. Eski efsanelerden olan olarak patates-soğan soyma hikayelerine kendinizi fazla kaptırmayın lütfen. 6 ay boyunca bir adaya tıkılıp asker gibi yaşayan survivor üyelerini ekrana kilitlenip izleyen ama konu ülke için yapılan askerlik olunca dalgaya alan gençler türedi son zamanlarda . Sonumuz hayrolsun.

Not: Hiçbir sözüm şahsına değildir.

Ben şahsi düşüncemi ve desteklediğim şeyi açıkladım. Benim düşüncem bu şekilde, sizin de düşüncelerinize saygı duyarım.

10 yaşımdayken aşırı asker olmak istiyordum büyüdükçe bu görüşüm değişti. Şu an bence askerliği maaşlı olması lazım zorunda tutulacaksa. Birçok genç hayata başlarken zorlanıyor. Ayda 500 dolar versinler 6 ay o genç 20'li yaşların başında rahatça ayakta durabileceği bir hale gelir. Bu konuyu sürekli milliyetçi kesim farklı yere çekiyor. Tsknın askere ihtiyacı varsa karşılanmalı ama bu yapılacaksa o insanlar orada maaşsız kalmasınlar.

Üniversiteyi bitirip 6 ay askerlik yapsa bir genç 3000 dolar ile gider küçükte olsa bir iş kurmaya çalışabilir. Böyle maaşlı olarak yapılsa birçok kişi askerlik yapmamak içinde kırk takla atmaz. Tezsiz yüksek lisansı askerliği erteleme amacıyla kullananda çok şu anda. Eskiden 1 seneydi oradan 6 aya düştü fakat maddi durumu olan halen 1 ay yapıp geçiyor. Yurt dışında 3 sene yaşamış birisi ücreti ödeyip hiç yapmayabiliyor.

Gönüllü olarak ücretsiz yapmak isteyen varsa bu seçimde sunulabilir. Fakat Türkiye'deki gençlerin çok büyük bir kısmı için bu can suyu olur. Ama yaparlar mı yapmazlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı