Askeri Meslekler

• Konuyu başlatan vbios
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 15B
Hayır. Yer subayı olarak görevlendirildiğiniz anda pilot subaylık hakkınız kalmıyor. Bir daha başvuru şansınız olmuyor.

Kadro olayı biraz şans. Çünkü bir dönem olur 50 kişi alır bir dönem olur 150 kişi alır. Yani ihtiyaca göre belirleniyor biraz bu durum. Sırf askeri pilotluk için girip hayal kırıklığına uğrayan çok kişi var maalesef.
İçime ufaktan bir kurt düşmedi değil. Öyle bir hayal kırıklığına uğrarsam gerçekten üzülürüm çünkü. Seneye girmeyi deneyeceğim zaten bakalım ne olacak.

İçime ufaktan bir kurt düşmedi değil. Öyle bir hayal kırıklığına uğrarsam gerçekten üzülürüm çünkü. Seneye girmeyi deneyeceğim zaten bakalım ne olacak.
Yani kendini şartlandırırsan biraz üzülürsün benden söylemesi. Mental açıdan biraz daha rahat bırakmalısın kendini ve geniş düşünmelisin. Hem daha rahat kararlar alırsın hem de daha isabetli tercihler yaparsın.

Yani kendini şartlandırırsan biraz üzülürsün benden söylemesi. Mental açıdan biraz daha rahat bırakmalısın kendini ve geniş düşünmelisin. Hem daha rahat kararlar alırsın hem de daha isabetli tercihler yaparsın.
Abi sen bilgilisin bu konuda belli ki, harp okullarında okurken akıllı telefon kullanabiliyor muyuz? Bilgisayar dağıtılıyormuş onu biliyorum. Bir de boş günlerimiz oluyor mu? Okuldan serbestçe çıkabileceğimiz günler yani.

Bu sadece mesleki tercih olmayacak. Mesleğin getirdiği zorluklar, idealist olmanın önüne geçebilir. Bu tip mesleklerin çoğu, her an hazır olmanı gerektirir. Her zaman şu anki modunda olmayacaksın.

Aile, yaşadığın ortam, bağlılıkların ve vazgeçilmezlerin varsa, bunları düşünerek hareket et. Diğer açıdan, mesleki tatmin ve manevi boyutu güzeldir bu mesleklerin. Ancak; kişiliğine uygun, geniş çaplı ve ileriye yönelik düşünmeni tavsiye ederim.

Abi sen bilgilisin bu konuda belli ki, harp okullarında okurken akıllı telefon kullanabiliyor muyuz? Bilgisayar dağıtılıyormuş onu biliyorum. Bir de boş günlerimiz oluyor mu? Okuldan serbestçe çıkabileceğimiz günler yani.
Akıllı telefon ders ve eğitm dışında boş zamanlarında kullanabiliyorsun. Bilgisayar değil de tablet olayı var evet. Boş günler nöbetin yoksa sadece haftasonları oluyor. Haftaiçi hadi gidip bir gezeyim olmuyor maalesef.

Buna sadece okumak olarak bakma. Yaşam tarzın tamamen değişecek. Yeri gelecek okul dışına pek çıkamayacağın zamanlar olacak. Yaz eğitim kampları olacak. Genelde aktif ve hareket halinde bir hayatın olacak okurken.

Akıllı telefon ders ve eğitm dışında boş zamanlarında kullanabiliyorsun. Bilgisayar değil de tablet olayı var evet. Boş günler nöbetin yoksa sadece haftasonları oluyor. Haftaiçi hadi gidip bir gezeyim olmuyor maalesef.

Buna sadece okumak olarak bakma. Yaşam tarzın tamamen değişecek. Yeri gelecek okul dışına pek çıkamayacağın zamanlar olacak. Yaz eğitim kampları olacak. Genelde aktif ve hareket halinde bir hayatın olacak okurken.
Teşekkür ederim sorularımı cevapladığın için.

Sor diyeceğim ama sen Jandarma seçmişsin benim alanım "Kara Harp Okulu."

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı