Askerliğim hala "öğrenci erteli" yazıyor

Benim üniversite şehir dışında. Onun için sıkıntılıyım. Diplomamı bile arkadaşıma vermediler de noterden vekalet verip aldırabildim.
O tecil mezuniyetin sisteme işlenince ( askeriye sistemine ) düşüyor. Gidip tecil ettiriyorsun veya edevletten tecil ettiriyorsun. Mezuniyetinden sonraki 2 yıl tecil ettirebilirsin.
Cezayı tecilden dolayı siliyorlarsa iyi. Ben de tecil ettireceğim sonuçta. Bu güzel haber. Teşekkürler. Arayıp duruma göre gideceğim şubeye.

Benim üniversite şehir dışında. Onun için sıkıntılıyım. Diplomamı bile arkadaşıma vermediler de noterden vekalet verip aldırabildim.
Diploma varken zaten tekrar okuldan belge almanıza gerek yok. Askerlik şubesini arayın, durumu anlatın. Giderken yanınıza almanız gereken belgeleri sorun. Başka bir yere gitmenize gerek kalmayacaktır, şubede halledersiniz.

Teşekkürler, arayacağım yarın.

Valla dostum inan 450 TL cezayı görünce şok oldum git şubedeki bayana tecil ettirmek istiyorum dedim oda hemen işlemleri halletti.

Askerlik şubesine gittim. Sadece kimlik ile işimi hallettim. Mezun olduğum askeriyeye henüz bildirilmediği için öğrenci erteli yazıyordu hala. Gittim mezun oldum dedim, edevletten mezuniyetimi kontrol etti ( kurumun edevlet hesabı sanırım, benim mezuniyetimi sorgulayabilme yetkisi var ) ve tecilimi gerçekleştirdi.

Hayırlı olsun dostum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…