Askerlik tecil durumu

Ben 1 yıl asker kaçağı olarak gezdim, polis kontrolünde durdurup karakola götürdüler bir kağıt imzalayıp çıktım. Sonra askeriyeye gittim ve direkt 3 yıl tecil ettirdiler. Seni niye bu kadar uğraştırdılar anlamadım. 2 yıllık üniversite okuyordum normalde 2022'ydi ama sonradan bir baktık arkadaşlarla hepimize +4 yıl daha eklemişler şu an 23 yaşındayım 2026 bitiş gözüküyor. Tecilin günü bittiğinde tekrar gidip tecil ettirmen gerekiyor öyle 1-2 hafta geç kaldım diye üzülme zaten askere belirli aylarda alıyorlar herhangi bir cezası yok 1 yılı geçmediği sürece.

Eğer sana yetmiyorsa 2 yıllık açık üniversiteye git kafadan 2027'ye kadar uzatırsın.
Ben 1 yıl asker kaçağı olarak gezdim, polis kontrolünde durdurup karakola götürdüler bir kağıt imzalayıp çıktım. Sonra askeriyeye gittim ve direkt 3 yıl tecil ettirdiler. Seni niye bu kadar uğraştırdılar anlamadım. 2 yıllık üniversite okuyordum normalde 2022'ydi ama sonradan bir baktık arkadaşlarla hepimize +4 yıl daha eklemişler şu an 23 yaşındayım 2026 bitiş gözüküyor. Tecilin günü bittiğinde tekrar gidip tecil ettirmen gerekiyor öyle 1-2 hafta geç kaldım diye üzülme zaten askere belirli aylarda alıyorlar herhangi bir cezası yok 1 yılı geçmediği sürece.

Eğer sana yetmiyorsa 2 yıllık açık üniversiteye git kafadan 2027'ye kadar uzatırsın.

Merhabalar ben 14/06/2019 tarihinde liseden mezun oldum. İlk askerlik durumum şubat ayında bir çevirmede öğrendim ve tecil ettirmeye gittiğimde bana 3 kere tecil ettirebileceğimi söylediler. Yani en son 2021 de doğum günüm geldiğinde bir yıl daha yani 2022 de doğum günüme kadar erteleyebilirim diye düşünüyordum çünkü 2019 da ertelendi 2020 de erteldendi son olarak 2021 de ertelenmesi lazım ama e devletten askerlik durum belgesi sorgulama bölümüne girdiğimde bana şöyle bir yazı çıkıyor.

1. aşağıda kimliği yazılı yükümlünün erteleme şartları devam ettiği sürece 15/12/2021 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur.

Ve tecil etme bölümüne girdiğimde ise şöyle bir yazı çıkıyor:

15/12/2021 tarihine kadar ertelemeniz bulunduğundan, tekrar erteleme talebinde bulunamazsınız.

Yani doğum günüm gelmeden tecil ettirme işlemi yapamıyor muyum acaba?
Knk aynı şeyler bende de yazıyor erteleme şartları devam etigi surece falan 21 09 2023 e kadar ilişiği yoktur durum nedir şuan

Yoklama kaçağı durumuna düştük öğrenci olmamıza rağmen tecil olmuyor, acilen revize lazım.

Arkadaşlar bana da yardımcı olur musunuz?
Sizden dönüş bekliyorum.

Vallahi hiçbir fikrim yok istersen askerlik şubesini bir ara sor durumu, ben doğum günümde tecil başvurusu yolladım hala bir değişen durum yok 31.12.2021 de ben de aynı duruma düşeceğim gibi görünüyor başvuruyu yollarken de 15 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır falan gibi bir mesaj vardı.

Vallahi hiçbir fikrim yok istersen askerlik şubesini bir ara sor durumu, ben doğum günümde tecil başvurusu yolladım hala bir değişen durum yok 31.12.2021 de ben de aynı duruma düşeceğim gibi görünüyor başvuruyu yollarken de 15 iş günü içerisinde dönüş yapılacaktır falan gibi bir mesaj vardı.
şube hiçbirsekilde yardımcı olmuyor ki mecbur askerlik yapicaz , kalıcı olan bedellidende yararlanamıyoruz

@Hüseyin42 Öncelikle rahatsız ettiğim için kusura bakmayın. Kafama takılan ama çok karmaşık olan bir konu için benzer durumda olduğumuzu farkettim ve yazmak istedim. Daha önce tecil hakkımı kullandım ve 4 yıllık bir üniversite okudum bu sene son senem. Ancak E-Devlet üzerinden baktığımda 2026 Aralık ayına kadar askerlik ile ilişkisi yoktur şeklinde bir metin mevcut. Bazı kaynaklarda mezun olduktan sonra 2 ay içerisinde tekrar tecil ettirmek gerekiyor şeklinde yazılar okudum. Mezun olduktan sonra olaylar nasıl ilerleyecek? Siz bu karmaşa karşısında bir sonuca ulaşabildiniz mi?

Arkadaşlar ben bu yıl önlisans bölümünden mezun oldum dgs girdim tercih yaptım şehirdışıda var yazdıklarımda ama gelirse 1 yıl gidemiycem ailevi nedenlerden acaba ben şehirdışı gelirse kayıt yaptırıp dondursam 2 yıllık mezun olduğumda 2 yıl tecil verildi 2025 e kadar onu bozar mı bu durum ..

@oguzhanyildiz22 bozar. Okumadığın takdirde e-devletteki yazı değişiyor, buraya tecilin devam etmesi için neden bildirin ya da en yakın askeriyeye başvurun tarzında. Polis çevirmesine denk gelirsen askere gitmek zorunda kalırsın. Sen kaydını yaptır ama dondurma orada okuyor gibi gözüküp devamsızlıktan kal seneye devam edersin.

@oguzhanyildiz22 bozar. Okumadığın takdirde e-devletteki yazı değişiyor, buraya tecilin devam etmesi için neden bildirin ya da en yakın askeriyeye başvurun tarzında. Polis çevirmesine denk gelirsen askere gitmek zorunda kalırsın. Sen kaydını yaptır ama dondurma orada okuyor gibi gözüküp devamsızlıktan kal seneye devam edersin.
Hocam ben ön lisans mezunu olduğum için haziranda tecil ettirdim zaten mezun olanlara 2 yıl tecil hakkından yararlandım dgs girdim tercih yaptım şehir dışı 1 tercih yaptım zaten ama denk gelirse 1yıl gidemeyeceğim için kaydımı silerler herhalde derslere sınavlara girmediğim için

Geri
Yukarı