Askerlik tecili

xOmeRx

Hectopat
Daha fazla  
13.08.2020 tarihi itibarıyla lisans mezuniyet belgem çıkmıştır ve ağustos ayında 24 yaşına girmiş bulunuyorum. 2 yıl tecil hakkımı düşünürsek zannedersem 13.08.2022'ye kadar tecil hakkım bulunmaktadır. Corona süresinde şubeler kapalıymış ben de internetten erteleme başvurusunu yaptım ve ''14/09/2020 tarihinde askerlik hizmeti erteleme talebiniz başarıyla alınmıştır. Erteleme talebinin girişinden 15 iş günü sonrası bu hizmetten faydalanarak veya e-Devlet kapısı'ndan askerlik durum belgesi alarak veya askerlik şubelerinden kontrol edebilirsiniz." Bilgisi geldi. 15 iş günü sonrasında ne oluyor tecil direk onaylanıyor mu? Yani ekstradan yapmamız gereken başka bir işlem var mı? Şubeye gitmek vs gerekiyor mu? Gerçi coronadan dolayı içeri alınmayabilirim de.
Kafamı kurcalayan bir diğer soru şubeye gitmem gerekmesi halinde ikamet zorunluluğu var mı? Çünkü ikamet dışındayım.

Anladığım kadarıyla 15 gün içerisinde halledilecek. E-devletten bunu kontrol edebilirsin demek istemişler.
Şubeler kapalı mı şuan benim hiç haberim yok bundan?

Bir arkadaşım askere gitmek için şubeye başvurdu görevliler gelmene gerek yok her şey e devletten demişler MSB zaten açıklamış corona tedbirleri kapsamında e devletten yapılabilir diye.

Normalde şubeye gitmen gerekir ama korona yüzünden şuan nasıl bilmiyorum. Tecil için edevlet üzerinden askerlik şubesi için randevu alacaksın. Kayıtlı olduğun yere gitmen daha iyi olur ama başka yakın şube varsa oraya da gidebilirsin. Sana detaylı bilgileri orada verirler. Form dolduracaksın. Senin dosyana eğitim bilgilerini, askerliğe elverişli olup olmadığını ekleyeceklerdir. E-devlette detaylı bilgi yok mu?

Bir arkadaşım askere gitmek için şubeye başvurdu görevliler gelmene gerek yok her şey e devletten demişler MSB zaten açıklamış corona tedbirleri kapsamında e devletten yapılabilir diye.
Koronadan önce de e-devletten yapılıyordu. Şubede çalışanlar gelmeyin e-devletten yapın diyordu. Muhtemelen onlarda iş yükü azalsın istiyor. Hastane sevki alanların evrakları şubeye götürmesi gerekiyor. Muhtemelen onlar vb. işi olanlar şubeye alınıyordur diye tahmin ediyorum.

Tecil işlemlerinde prosedür tam olarak nasıl yürüyor fikrim yok fakat, askerlik şubesine bir görünün siz.

Arkadaşlar aciliyeti var. Daha önce karşılaşan varsa daha iyi olur. 31.12.2019 da tecilim bitti ve bende 29.08.2020 de myo'ya kayıt yaptırdım. Askerlik şubesini aradığımda tecil tarihinden sonra kayıt yaptığınız katiyen için tecil olmaz diyorlar. Bir boşluğu var mıdır? Daha önce karşılaşan var mıdır? EK-C2 belgesi diyorlar o çare olur mu? Yorumunuza ihtiyacım var. Ne yapmam gerekiyor? Yeni evliyim ve iş yeri açtık başında durmam gerekiyor o yüzxen gidemiyorum..

Son durum ne hocam? Bende de aynı durum mevcut. 1 Ay oldu başvuru alındı diyor hala.
13.08.2020 tarihi itibarıyla lisans mezuniyet belgem çıkmıştır ve ağustos ayında 24 yaşına girmiş bulunuyorum. 2 yıl tecil hakkımı düşünürsek zannedersem 13.08.2022'ye kadar tecil hakkım bulunmaktadır. Corona süresinde şubeler kapalıymış ben de internetten erteleme başvurusunu yaptım ve ''14/09/2020 tarihinde askerlik hizmeti erteleme talebiniz başarıyla alınmıştır. Erteleme talebinin girişinden 15 iş günü sonrası bu hizmetten faydalanarak veya e-Devlet kapısı'ndan askerlik durum belgesi alarak veya askerlik şubelerinden kontrol edebilirsiniz." Bilgisi geldi. 15 iş günü sonrasında ne oluyor tecil direk onaylanıyor mu? Yani ekstradan yapmamız gereken başka bir işlem var mı? Şubeye gitmek vs gerekiyor mu? Gerçi coronadan dolayı içeri alınmayabilirim de.
Kafamı kurcalayan bir diğer soru şubeye gitmem gerekmesi halinde ikamet zorunluluğu var mı? Çünkü ikamet dışındayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı