Askerlik Tecilini Unuttum Ne Yapmam Gerekiyor?

ozgurcan112

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Acil Tıp Teknisyeni
Merhaba, 2017 haziran ayında önlisans düzeyi bir üniversiteden mezun oldum, LYS-LGS veya DGS gibi üniversite kazandıracak bir sınava girmedim.

E-Devlet'den baktığımda 2018 şubat ayına kadar tecilli gözüküyorum, internet üzerinden yaptığım araştırmalarda anladığım kadarıyla üniversiteden mezun olduktan sonra 2 ay içerisinde tecil ettirmem gerekiyormuş ve ben bu süreyi aştım.

Bu aşamadan sonra askerliğimi 2 yıl tecil ettirmek için ne yapmam gerekiyor? 2018 Şubat ayında kendimi askerde bulmam plandığım herşeyin yıkılması demek, konuya hakim birileri yardımcı olursa çok makbule geçer.

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim, iyi sosyaller.

Süre 31 Ağustos'a kadar bu celp döneminin. Ancak bayram dolayısıyla kapalı olur sanırım Pazartesi ve Salı günleri Askeri Şube.
Öyle olursa da en kısa zamanda gidersin Askeriyeye ve ufak bir ceza ödeyerek yine tecilini başlatabilirsin diye biliyorum.

I think, it's coming...

He is a soldier...jpg

Bir şey olmaz, 100-200 lira ceza çıkar, 2 yıl daha erteletebilirsin ama 2 yıl sonunda, orada yazan tarihten 3-4 gün sonra askerde olman gerekiyor ceza yediğin için onu iyi öğren. Yani yok 3 ay yok 6 ay tarih vermiyorlar hemen askersin derler, tam tecil sonunda gidersen şubeye. Dikkat et, şok olursun.

Süreyi geçirdiysen yakın zamanda askeri karakola gidip durumu bildirip tecilini yenilettirebilirsin eğitimin devam ediyorsa. Tabi dedikleri gibi geçirdiğin süre boyunca bir miktar ceza çıkacaktır.
Eğer en kısa sürede gidemeden seni asizler durdurursa durumu onlara anlatırsan seni bırakırlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı