Aspire E5-551G veya E-521G ?

yasarkaya74

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
CNC Operatörü
Merhaba öncelikle hepinize selamlar...
Bu iki laptop modelinden birini almayı düşünüyorum ama birkaç tereddütüm var...

Aspire e5-551g - nx.mleey.002 1249 TL
  • AMD A10-7300 2 GHz (4 çekirdek) - işlemci hakkındaki sorum cpuboss vb. Sitelerde i3 i5 i7 modelleri ile kıyaslamalardaki puanı... Yani performansı düşük mü?
  • Radeon r7 m265 2gb bu kartla orta yada düşük ayarlarda yeni çıkan oyunlar oynanır mı?
  • Grafik bellek erişebilirliği atanmış ne demek oluyor?
  • Mantle yada vulkan ile oyunlarda verim alabilirmiyim?
Aspire e-521g - nx.mleey.002 999 TL
  • AMD A8-6410 2 GHz (4 çekirdek)
  • İşlemci hakkındaki sorum CPUboss vb. Sitelerde i3 i5 i7 modelleri ile kıyaslamalardaki puanı. Yani performansı düşük mü?
  • Radeon R5 M240 2 GB kartla orta yada düşük ayarlarda yeni çıkan oyunlar oynanır mı?
  • Grafik bellek erişebilirliği atanmış ne demek oluyor?
  • Mantle yada vulkan ile oyunlarda verim alabilir miyim?
Laptoplarda amd işlemcilerinin baya ısındığı konusu hakkında mesajlara rastaladım, doğru mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
E5-551 üst model. 521G ile oyunlarda sorun yaşayabilirsin. İşlemci 28nm ama Ultra Low Voltage. Yani çok ısınmamalı ama öyle ahım şahım bir performans da bekleme.

551G alınabilir bir cihaz. Ekran kartı iyi. Ama çoğu oyun için tek çekirdek performansı önemli. DX12 gelince çoklu çekirdek daha iyi olacak. Ama gelmedi henüz işte... Cihazına Windows 10 kurarsan gayet iyi verim alabilmen gerek. Öte yandan Acer genel olarak iyi bir intibası olan marka değil.

Yaptığınız yorum için teşekkür ederim. Windows 10'da artık rezerve sistemi başladı Aspire E5-551G modelini en kısa zamanda alacağım aldıktan sonra windows 10 kurup ekstra 4gb ram takviyesi yapsam sizce nasıl olur ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı