Çözüldü ASRock A320M BIOS güncellerken "secure flash check fail" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

An1l

Femtopat
Daha fazla  
Geçen günlerde BIOS sürümümün düşük olduğunu fark ettim (anakart: ASRock A320M - HDV r4.0). Ardından 4.0. 0 sürümünden 7.0.0 sürümü ve ondan sonra 7.20 sürümüne geçecektim. Sürümü indirdim flash belleğime attım ve BIOS'a girdim. Ardından Update yapmaya çalıştığımda secure flash check fail hatası ile karşılaştım yardımcı olur musunuz? İşlemci: AMD A8 9600.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güncelleyemezsiniz, işlemciniz Bristol Ridge. 4.00'dan sonraki tüm BIOS güncellemelerinin açıklamasında belirtiliyor bu.

This BIOS doesn't support Bristol Ridge CPU, do NOT update this BIOS if Bristol Ridge CPU is being used.

Türkçesi: Bu BIOS sürümü Bristol Ridge işlemcileri desteklememektedir. Bristol Ridge bir CPU kullanılıyorsa BIOS'u bu sürüme güncellemeyin.
Güncelleyemezsiniz, işlemciniz Bristol Ridge. 4.00'dan sonraki tüm BIOS güncellemelerinin açıklamasında belirtiliyor bu.

This BIOS doesn't support Bristol Ridge CPU, do NOT update this BIOS if Bristol Ridge CPU is being used.

Türkçesi: Bu BIOS sürümü Bristol Ridge işlemcileri desteklememektedir. Bristol Ridge bir CPU kullanılıyorsa BIOS'u bu sürüme güncellemeyin.

Çözüm

Tamam teşekkür ederim yardım ettiğiniz için.

Tamam teşekkür ederim yardım ettiğiniz için.

Merhaba aynı sorun bende de var fakat Ryzen 5 4500 aldım 7,20 de çalışıyormuş 7'yi atamıyorum ne yapacağım peki APU A8 le açabiliyorum. İlla Ryzen 3 mü takmam lazım?

Merhaba aynı sorun bende de var fakat Ryzen 5 4500 aldım 7,20 de çalışıyormuş 7'yi atamıyorum ne yapacağım peki APU A8 le açabiliyorum. İlla Ryzen 3 mü takmam lazım?

Bu ara uğraşarak BIOS ayarlarıyla 7.00'i attım diğerleri ne uğraşıyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı