Asrock A320M HDVR-4 anakarta OC yapılır mı?

Berkay Baş

Decapat

Arkadaşlar normalde A320M anakartlar OC olmuyor diye biliyorum ama ASRock'un kendi sitesindeki verileri bunlar. A320M-HDV R4 anakart almayı düşünüyorum, seri numaraları da veriliyor zaten. OC yapılıyor mu, bilginiz var mı? Burada yapıldığı anlaşılıyor ama size de danışmak istedim.

Bu arada kullanacağım RAM:
Adata DDR4 8 GB 3000MHz SINGLE XPG Gammix D10 RED RAM (AX4u300038g16-SR10)

Düşündüğüm anakart:
ASRock A320M-HDVR4 Socket AM4, DDR4 3200MHz+(OC), Ultra M.2, USB 3.1 Gen1, HDMI, DVI, VGA mATX Anakart - ASRA320M-HDVR4

Bu anakart OC yapılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
OC yapılacağını nasıl anladınız?

İşlemciye OC yapılmaz. Attığınız fotoğraf RAM’in XMP hızıyla alakalı. Anakartınız 3000MHZ destekliyorsa RAM’iniz de o hızda çalışır. Ama A320’dense bütçeyi arttırıp B450M S2H almanızı öneririm. Yoksa A320 OC desteklemiyor.

Hazır mı alacaksınız yoksa parça parça mı ?

Peki oradaki OC yazmasının kaynağı nedir anlaşılır bir şey değilde normalde OC yazınca desteklemesi gerekmiyor mu ?
Hazır mı alacaksınız yoksa parça parça mı ?

Hazır sadece 1-2 birşey değiştirdim

Bende 5000 TL'ye 1660S ve 144hz monitör alıcaktımda meraktan sordum.

Peki oradaki OC yazmasının kaynağı nedir anlaşılır bir şey değilde normalde OC yazınca desteklemesi gerekmiyor mu ?

Hazır sadece 1-2 birşey değiştirdim
Hayır A320 anakartlar OC desteklemez. Orda yazan OC ibaresi RAM frekansıyla alakalı dediğim gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…