ASRock A520M-HVS BIOS güncelledikten sonra ekran gelmiyor

samet. dilli

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8x2 gb ram 3200mhz
İşlemci
Ryzen5 5500
Merhaba benim anakartım ASRock A520M-HVS BIOS güncellemesi yaptım daha sonra restart için Enter'a bastım 4-5 dakika boyunca ekran gelmedi bende düğmesine basıp komple kapattım sonra tekrar düğmeye bastım açılması için fakat açılmadı ve USB portlarına elektrikde gelmiyor mouse klavye vs ama kasanın içindeki her şey çalışıyor bir ekran yok yardımcı olur musunuz? Hızlı olursa sevinirim.

Merhaba, öncelikle bios güncellemesi esnasında bilgisayarı kapatmayın ve ya güç kesmeyin. Bazı durumlarda uzun sürebiliyor. Yapılabilecek iki durum mevcut, ikisi de çözüm sağlamaz ise bi tekniğe gitmeni öneririm.

1 - Öncelikle kasa arkasında yer alan şarteli kapatın ve power kablosunu çıkartın. Çıkardıktan sonra 5-10 defa güç düğmesine basıp açmaya çalışın içerisinde yer alan enerjiyi boşaltalım. Power kablosunu geri takın açmayı deneyin.

2 - Üstteki yöntem çözüm sağlamazsa bios pilini çıkararak bios resetleyelim. Anakart üstünde minik gri madeni para gibi bir şey göreceksin. Bunu dikkatli bir şekilde çıkartalım ve 5 dakika bekleyelim. 5 dakikanın sonunda yeniden bios pilini tak kablolarını vs tak ve çalıştırmayı dene.

Bios Pili

Merhaba, öncelikle BIOS güncellemesi esnasında bilgisayarı kapatmayın veya güç kesmeyin. Bazı durumlarda uzun sürebiliyor. Yapılabilecek iki durum mevcut, ikisi de çözüm sağlamaz ise bir tekniğe gitmeni öneririm.

1 - öncelikle kasa arkasında yer alan şarteli kapatın ve Power kablosunu çıkartın. Çıkardıktan sonra 5-10 defa güç düğmesine basıp açmaya çalışın içerisinde yer alan enerjiyi boşaltalım. Power kablosunu geri takın açmayı deneyin.

2 - üstteki yöntem çözüm sağlamazsa BIOS pilini çıkararak BIOS resetleyelim. Anakart üstünde minik gri madeni para gibi bir şey göreceksin. Bunu dikkatli bir şekilde çıkartalım ve 5 dakika bekleyelim. 5 dakikanın sonunda yeniden BIOS pilini tak kablolarını vs tak ve çalıştırmayı dene.

Bios Pili

Denedim bunları dün akşam fakat sorun devam ediyor ve çalıştırdığımda ekran kartı fanları dönmüyor monitörde DisplayPort no signal diyor mouse vs de ışığı gelmiyor çalışmıyor çalışır haldeyken.

Bios pilini söküp taktıysan ve hala gelmediyse geçmiş olsun, net bir şey söylememem fakat yeniden bios yazılması gerekebilir. Daha bilgili kişiler umarım yardımcı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı