ASRock B450M-HDV r4.0 anakarta desteklenmeyen SSD takılabilir mi?

Daha fazla  
Merhaba. İndirimde güzel bir SSD buldum ama anakartımın bu SSD'ye desteği yok. Takılabilir mi? ( M.2 SSD slotu var)
Anakart: ASRock B450M-HDV r4.0
Almak istediğim SSD: Corsair MP510.

Hocam, kim dedi ki size desteği yok diye? Anakartınız destekliyor ve takabilirsiniz.

Çok sağ olun hocam. Sitesinden baktığımda istediğim modeli destek listesinde görememiştim benim hatam kusura bakmayın.
Anladım hocam. Destek listesinde olmayan bir model çalışmaz diye bir kural yoktur. Yine de en güncel BIOS güncellemesini yapın. Bazen BIOS güncellemesi gerekebiliyor. Yoksa teknik olarak uyumlu.

Hocam, kim dedi ki size desteği yok diye? Anakartınız destekliyor ve takabilirsiniz.
M.2 SSD'lerin sürümleri var. Bazı laptoplar X4 desteklemiyor mesela. Ama masaüstünde dediğiniz gibi uyumsuzluk yaşamaması çok daha olası.

BİOS güncellemeden denersiniz. Ek güncelleme istiyorsa da yaparsınız. Zira mevcut BİOS güncellemeleri sürüm notlarında böyle bir şey varsa belirtmişlerdir.

M.2 SSD'lerin sürümleri var. Bazı laptoplar X4 desteklemiyor mesela. Ama masaüstünde dediğiniz gibi uyumsuzluk yaşamaması çok daha olası.
Zaten anakartın sitesinde belirtilmiş. NVMe desteği var gözüküyor.
Screenshot_20211002-010135.png

Geri
Yukarı