ASRock B450M HDV sisteme RAM önerisi

kingumut03

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bende Ryzen 3 2200G'li bir APU sistem var kendi driverini kurunca cok fazla hata veriyordu oyun oynarken. Ben de sadece AMD chipseti kurup oynuyorum bayağı bir süredir aldıgım hata sayısı bayağı azaldı ama 0 değil ne zaman neyin sebep verdiğini bir türlü anlayamıyorum.
Bana yardımcı olursanız sevinirim düşündüğüm şey RAM de sıknıtı olacabilceğini uyumsuzluk sorunu gibi.
Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz RAM'ı kullanıyorum. Anakart ASRock B450M HDV r4.0 buna en uyumlu işlemci ile RAM hangisi olur?

Merhaba bende Ryzen 3 2200G'li bir APU sistem var kendi driverini kurunca cok fazla hata veriyordu oyun oynarken. Ben de sadece AMD chipseti kurup oynuyorum bayağı bir süredir aldıgım hata sayısı bayağı azaldı ama 0 değil ne zaman neyin sebep verdiğini bir türlü anlayamıyorum.
Bana yardımcı olursanız sevinirim düşündüğüm şey RAM de sıknıtı olacabilceğini uyumsuzluk sorunu gibi.
Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz RAM'ı kullanıyorum. Anakart ASRock B450M HDV r4.0 buna en uyumlu işlemci ile RAM hangisi olur?
Crucial Balistix 8 Gb 3000MHz.

Anlamadım, RAM'leri değiştirecek misiniz yoksa yükseltme mi yapacaksınız? Yükseltme yapacaksanız aynı RAM'den bir tane daha alın. Değiştirecekseniz bütçenize göre frekans tercihi yaparak en az 16GB çift kanal almalısınız, tercihim en az 3200MHz'den yana. CL değeri de önemli tabii.
Değiştirme için Ballistix öneririm.

Anlamadım, RAM'leri değiştirecek misiniz yoksa yükseltme mi yapacaksınız? Yükseltme yapacaksanız aynı RAM'den bir tane daha alın. Değiştirecekseniz bütçenize göre frekans tercihi yaparak en az 16 GB çift kanal almalısınız, tercihim en az 3200MHz'den yana. CL değeri de önemli tabii.
Değiştirme için Ballistix öneririm.

Ya sistem kilitleniyor bende sahip oldugum RAM'den dolayı sanıyorum o yüzden Ryzen 3 2200G ile sorunsuz calısabilecek RAM arıyorum.

Geri
Yukarı