ASRock B450M PRO4 için R3 2200G BIOS sürümü

Cicikuş.

Centipat
Merhabalar. Benim sistemim ASRock B450M PRO4, R3 2200G ve G.Skill 2x8 3200 MHz RAM'den oluşmakta. Bir dönem sürekli PC donuyordu ve reset atmak zorunda kalıyordum. Daha sonra format ve BIOS güncellemesi yaptım ve düzeldi. Fakat bugün tekrar olmaya başladı. Araştırınca doğru düzgün okumadan BIOS güncellemesi yaptığımı fark ettim. Şu anda anakartımın 4.60 sürümünü kullanmaktayım. Tabi ben okumadan indirdim fakat adamlar oraya Raven Ridge CPU ise kullanmayın demişler. Bu sefer herhangi bir hata yapmadan doğru düzgün güncellemeleri yapmak istiyorum.

Şu an BIOS 3.50 versiyormumu indirdim flash belleğe attım. ASRock AMD all in One VGA Driver'ını yüklemem gerektiğini söylüyor. Bunu yüklemek gerekli midir, yükleyip BIOS güncelleyip geri AMD'nin yazılımı ile driver güncellemek mi daha doğru yoksa direkt BIOS güncelleyip son sürümü yüklemek mi daha doğru. Bir de ekstra herhangi bir driver güncellememe gerek var mı? Bir de XMP açık kullanıyorum insanlar 3200 MHz ile XMP açık kullanımda sorun yaşamıyor donma sorununun bununla alakası yoktur değil mi?
Cevap veren hiç mi yok yahu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı