ASRock B460 PRO4 alınır mı?

AntenOS

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle merhabalar. İ3 9100F ve H310 ikilisini kullanıyorum. İşlemci ve anakart yükseltmesi düşünüyorum. İşlemci bütçeye bağlı olarak i5 10400F ya da i3 10100F olacak. Anakart olarak aklımda ASRock PRO4 var. Sizce nasıldır, alınır mı? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Şuan ki işlemciniz bariz bir şekilde sıkıntı yaratmıyorsa 11. hatta 12. nesili beklemelisiniz. B460 serisi anakartların Intel'ın yaptığı son duyuruda alınabilir bir tarafı kalmadı artık. Sebebi kalitesiz oluşu değil yakın zamanda 11. nesil gelecek olması ve B460 anakartların 11. nesil desteği sunmaması onları ölü platform yapıyor.

Şuan ki işlemciniz bariz bir şekilde sıkıntı yaratmıyorsa 11. hatta 12. nesili beklemelisiniz. B460 serisi anakartların Intel'ın yaptığı son duyuruda alınabilir bir tarafı kalmadı artık. Sebebi kalitesiz oluşu değil yakın zamanda 11. nesil gelecek olması ve B460 anakartların 11. nesil desteği sunmaması onları ölü platform yapıyor.
Hocam peki AMD'nin 5000 serisi Ryzen 3 işlemcileri beklenebilir mi? Eğer uygun fiyatlı güçlü bir işlemci çıkarsa AMD tarafına yönelebilirim.

Eğer AMD tercih edecek olursam;

Amazon.com.tr

Bu anakartı alabilirim.

Beklenebilir ve fiyatına göre alınabilir. Son nesillerde giriş seviyesi f/p oranı Intel'in elinde. Eğer dediğim gibi çok bariz bir sıkıntınız yoksa, Intel tarafında DDR5 sistemler (12. nesil) bu sene sonuna doğru çıkması ön görülüyor. Eğer ki yok acelem var derseniz yine de 11. nesili beklemekte yarar var.

Beklenebilir ve fiyatına göre alınabilir. Son nesillerde giriş seviyesi f/p oranı Intel'in elinde. Eğer dediğim gibi çok bariz bir sıkıntınız yoksa, Intel tarafında DDR5 sistemler (12. nesil) bu sene sonuna doğru çıkması ön görülüyor. Eğer ki yok acelem var derseniz yine de 11. nesili beklemekte yarar var.
Dediğinizi yapayım o halde. Yaza doğru almayı düşünüyordum zaten o zamana kadar dediğiniz gibi yeni CPU'lar gelecektir. Yardımlarınız için teşekkürler. :)

Geri
Yukarı